Kas armastus käib ikka kõhu kaudu?

Mari Hiiemäe 21. september 2007, 00:00

On muidugi ka tugevaid tundeid ning armastust, kuid ühel või teisel viisil on kõik ikka söögiga seotud.

Söömine on sümboliks kogu linaloo vältel. Olulised suhteliinid joonistuvad filmis välja lihtsa mõõdupuu järgi: poolehoidu näitab see, kui üks inimene teise valmistatud toitu sööb või kiidab, ning eriti veel fakt, kui tegelased on nõus üheskoos süüa tegema. Kohtamas käiakse magustoidupotikesega. Põlgust näidatakse tooreks jäänud lihakäntsaka abil.

Filmi peategelaseks on range olemisega tippkokk Kate (Catherine Zeta-Jones), kelle elu keerleb vaid söögivalmistamise ümber. Tal on kindlad põhimõtted söögiaegade ning serveerimise osas ning ta veedab oma vähese vaba aja retsepte lehitsedes.

Peret Kate'il pole, kuid elu vingerpussi tõttu peab ta hoolitsema hakkama oma 9aastase õetütre Zoe'i (Abigail Breslin) eest. Koos sellega tuleb naise ellu palju muudatusi.

Esimese tõrkena Kate'i sissetallatud maailmas selgub, et Zoe keeldub söömast tädi valmistatud peent toitu. Kate'ile ebameeldiva abikoka Nicki (Aaron Eckhart) tehtud toitu laps aga sööb.

Kuna filmis on kõik söögiga seotud seigad tähenduslikud, siis saab ettenägelik filmivaataja sellest varajase vihje sündmuste edasiseks arenguks.

Laps näitab toidutestiga eelistused kätte, suured inimesed vaadaku ise, kuidas neist paar saab.

Ja ennäe - saabki! Imede ime! Amor laseb noole lendu, filmiloogika on kõikvõimas.

Sees jääb küll kripeldama, mis imevägi see ikkagi on, mis lõbusat Nicki Kate'i suguse pedandi poole tõukab, kuid olgu, nagu on.

Filmivaatajana ei tundu peaosaliste üleöö tärganud armastus küll väga veenev, kuid igikestvate romantikasümbolite süžeekulgu lisandumine aitab kahtlusi leevendada.

Ilmselt naispublikule orienteeritud filmis on toiduvalmistamisega segatud armastuseteema ainult üks tegevusliin.

Mõtiskluse asemel, kui kaua nii ebakindlale klapile rajatud romantika tegelikult kesta võiks, on vaatajal mõistlikum keskenduda hoopis väikese Zoe'i tundemaailmas toimuvatele muutustele, mis filmis üsna mõtlemapanevalt esitatud on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing