Pealesunnitud ühisüritus ei anna tulemusi

ÄP 24. september 2007, 00:00

Meeskonnatöö ja meeskonnavaim on ühe firma hea käekäigu jaoks väga olulised.

Kuid need on ka kaks nähtust, mida ei saa kunstlikult tekitada, vaid nad peavad tulema töötajate endi seest.

Kahjuks ei seletanud ülesande püstitaja lahti, mis tähendab väljaspool tööd koos veedetud aeg. Veel jäi teadmata, mis vanuses inimesed tahavad koos midagi teha ja mis vanuses mitte.

Kõigepealt tuleks üle vaadata ja anda hinnang nendele ühisüritustele: kas need on ikka sellised üritused, mis kõigile töötajatele midagi pakuvad.

Kui need on ühised lambakintsu küpsetamised koos õlle ja töiste juttudega, on kindlasti töötajaid, kes sellisest istumisest ei huvitu.

Need inimesed eelistavad oma tööst vaba aega sisustada pere ja heade sõpradega ning see on nende moodus pingeid maandada.

Et aga sellistel üritustel jagatakse tööks olulist infot, on märk sellest, et midagi on väga valesti ja keegi, kelle ülesandeks on info õigeaegne edastamine iga töötajani, on jätnud midagi olulist tegemata.

Minu soovitus sellele firmajuhile on proovida korraldada üritusi, mis laiendaksid töötajate silmaringi ning pakuksid neile ka emotsionaalselt midagi.

Ühisüritused ei peaks toimuma väga tihti, pigem toimugu nad mõned korrad aastas, aga see-eest olgu nii huvitavad ja nii hästi korraldatud, et töötajad jäävad uut üritust ootama. Tasub meeles pidada, et töökollektiiv ei ole sõpruskond.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing