Uus ülesanne, ülesanne 42

ÄP 24. september 2007, 00:00

Juhtimise lugejad pakuvad probleemile oma lahendusi, millest paremad avaldatakse ajakirja järgmises numbris. Ülesande püstitanud juht valib parima lahenduse, mille saatja saab auhinnaks ühe Äripäeva kirjastatud raamatu omal valikul.

Äripäeva kirjastatud raamatu saavad ka kõik, kelle seatud ülesanne Juhtimise kuukirjas ilmub.

Julget pealehakkamist!

Ettevõtte X osakond koosneb tugevatest tipptegijatest, kelle tööks on olla osa toimivast protsessist. Töö sisu on kõigil analoogne. Töötajad on ettevõttes töötanud juba pikka aega ning kasvanud koos organisatsiooniga. Igaüks neist veab oma projekte omamoodi, nii nagu on välja kujunenud tema isikust lähtuvalt. Protsessi ja tegevuste tähtaegade kirjeldus puudub, asjad toimivad n-ö iseenesest.

Osakonda kutsutakse juhtima noor ja kiire mõtlemisega juht, kellele meeldib eelkõige struktuursus. Ta tähtsustab kvaliteeti ning peab oluliseks läbipaistvust tegevustes ja ühtset lähenemist. Meeskonna tööd analüüsides on ta jõudnud selgusele, et osakond töötab küll hästi (lõpptulemusena on kõik tööd tehtud saanud), kuid protsessi toimimise põhimõtted ja tegemise tähtajad on igaühel omamoodi. Juhi arvates on vaja nende tööd korrastada, et protsessid toimiksid samade põhimõtete alusel. Mõeldud-tehtud. Lühikese ajaga on valminud uued toimimise põhimõtted. Neid töötajatele tutvustades ei saa noor juht mingit vastukaja - kuulatakse vaikides, vaid noogutatakse nõustumise märgiks. Uus töökorraldus tehakse teatavaks ka ettevõttes tervikuna, kus ta saab heakskiidu, kuna lihtsustab märgatavalt teiste osakondade tööd ja annab ühtlasi selge ülevaate osakonna toimimisest.

Möödub mõni kuu ja juhi kõrvu hakkab kostma signaale, et osakonnas toimitakse siiski vanaviisi ja kui teised juhivad tähelepanu uuele protsessile, kuuleb vaid kommentaare stiilis: "Eks see uus kord on rohkem tema eralõbu ..."

Kuidas peaks noor juht edasi tegutsema? Kas on midagi eelnevalt tegemata jäänud ja kui, siis mis?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing