Märgatavalt on kasvanud uudiste lugemine internetis

Kristina Randver 25. september 2007, 00:00

Eestis on ligi 768 000 internetikasutajat. Võrreldes eelmise aasta kevadega, on internetikasutajaid 34 000 inimest rohkem.

Iga teine 6-74aastane eestimaalane kasutab internetti vähemalt viiel päeval nädalas ning aastaga on nende hulk pea 100 000 võrra kasvanud.

Internetikasutajate osas on jätkuvalt suur erinevus vanuserühmade vahel. Kui peaaegu kõik nooremaealised kasutavad internetti, siis vanemate elanike seas on see veel harv nähtus. Siiski on positiivne, et lisaks 20-49aastastele on internetikasutajaid viimase aastaga lisandunud ka üle 60aastaste seast.

Meediaplaani koostamise seisukohalt võib väita, et jätkuvalt on turundajatel võimalik interneti vahendusel jõuda enamiku kuni 39aastasteni ning suurema osa 40-49aastaste eestimaalasteni.

Viimasel paaril aastal on koos interneti kasutajaskonna kasvuga suurenenud turundajate huvi interneti kui reklaamikanali vastu. Internetireklaamiturg on paaril viimasel aastal kõige kiiremini kasvanud reklaamikanal. Näiteks Eesti internetireklaami kogumaht oli selle aasta esimesel poolaastal 68 miljonit krooni, mis on sama palju kui 2006. aastal kokku. Sarnast kasvu on oodata ka selle aasta teisel poolel.

Kui varasematel aastatel kasutasid eestimaalased internetti põhiliselt info otsimiseks ja meelelahutuseks, siis sel aastal on märgatavalt kasvanud uudiste lugemine. Väljaannete toimetused panustavad ka järjest enam veebiväljaannete kvaliteeti, see on andnud mõõdetava tulemuse. Eesti ajalehtede veebiväljaanded ning uudisportaalid on sellel aastal tuhandeid uusi kasutajaid juurde võitnud.

Näiteks septembris külastas TNS Metrix uuringu põhjal nii postimees.ee-d kui ka delfi.ee-d nädalas ligikaudu 53 000-55 000 külastajat rohkem kui aasta alguses. Kahe järgmise suurema päevalehe sloleht.ee ja epl.ee kasutajate arv on kasvanud sarnases tempos, nendel veebilehtedel on ligikaudu 26 000-28 000 külastajat rohkem kui aasta alguses.

Internetil on viimastel aastatel üha olulisem roll erinevate kaupade ostjate ja müüjate kokku viimisel, seda eeskätt autode ja kinnisvara valdkonnas. Erinevad kuulutuste lehed (näiteks auto24.ee, city24.ee ja kv.ee) on kasutajate seas suurt populaarsust võitnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing