Eesti parimaks ettevõtteks tunnistati Tallink Grupp

ÄP 26. september 2007, 00:00

Eile õhtul kuulutati Estonia kontserdisaalis pidulikult välja tänavuste ettevõtlusauhindade saajad. Esmakordselt osutus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse auhinna ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabeli esikoha vääriliseks üks ja sama ettevõte, nimelt Tallink Grupp.

EASi juhatuse esimehe Viljar Jaamu sõnul valis esinduslik žürii ettevõtluse auhinna võitjaks Tallink Grupi üksmeelselt.

"Tallink Grupp on näide Eesti ettevõttest, mis suudab väga tihedas rahvusvahelises konkurentsis edukas olla. Silja Line'i ostmine, uute laevade liinile toomine, hotelli avamine - kõik see näitab Tallinki kiiret arengut. Usun, et tema oluline roll Eesti majanduse ja eelkõige turismisektori arendajana jätkub ka tulevikus," sõnas Jaamu, kes töötas ise aastatel 1996-2004 Tallink Grupi turundusdirektorina.

Lisaks peaauhinna võtmisele osutus Tallink Grupp parimaks ka turismi uuendaja auhinnakategoorias.

Aasta välisinvestori auhinna sai ABB. Tööstusettevõttel on Eestis üle 650 töötaja ning tehased Keilas ja Jüris. Jüri tehases valmib sealjuures kolmandik maailma tuulepargigeneraatoritest. Ettevõtte käive on 1,37 miljardit krooni ning koguinvesteeringute maht 500 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing