Milder: suuremad rendikulud on ajutised

Agnes Ojala 26. september 2007, 00:00

"Rendikulud on meie üks suuremaid kuluartikleid, aga nii on see enamikul jaekaubandusettevõtetel," ütles Milder, kommenteerides Baltika rootslasest aktsionäri Sven-Erik Solbergi muret, et ettevõttel on liiga suured üürikulud.

Rootsis perefirmat ENA juhtiva Solbergi väitel küündivad suurematel rõivatootjatel ja -müüjatel, nagu H&M ja Lindex, rendikulud 5-6 protsendini käibest.

aripaev.ee-l neile numbritele siiski kinnitust saada ei õnnestunud, kuna ettevõtted ei ole nõus selliseid andmeid avalikustama.

Baltika selle aasta esimese poolaasta majandusaruandest selgub, et siinse ettevõtte käive on 536 miljonit krooni ja rendikulud 98 miljonit krooni ehk 18,3%.

"Meie kulud on hiljuti olnud suuremad, kuna oleme viimasel ajal jõuliselt laienenud," selgitas Milder. "Uut poodi luues läheb sisseelamiseks ja käibe tekitamiseks aega, rendi- ja tegevuskulud aga tulevad kohe."

Milderi sõnul ei ole rendikulude võimalikult madalal hoidmine Baltikal eraldi eesmärk. Pigem püütakse selle poole, et loodud kauplused võimalikult kiiresti investeeringu tagasi toodaksid. Samas märkis ta, et järjest kaugemale laienedes on tasuvusaeg ka pikemaks veninud.

"Iga kodust kaugemal olev turg on raskem. Koduturul on tavaliselt aega eesmärgini jõuda kuni 12 kuud, Venemaal ja Ukrainas aga ei välista sedagi, et aega kulub kaks korda rohkem, 24 kuud," rääkis Milder.

ENA on kinnisvarahaldusega tegelev Rootsi perefirma, mille kaudu on perekond Solbergi sõnul Eestisse investeerinud umbes 12 miljonit eurot (188 miljonit krooni). Perekonnale kuulub 4,6% Baltikast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing