OpenOffice pakub enam kui tasuta Symphony

Enn Heinsoo 27. september 2007, 00:00

Symphony paigaldus ja olemus on OpenOffice'ist lihtsamad, kuid see-eest on ka palju funktsioone vähem. Kuid kui kasutada põhilisi trükkimise, tabelite ning presentatsioonide koostamise võimalusi, saab töö tehtud mõlemaga.

Samuti on mõlemad programmid stabiilsed ja suudavad avada Microsoft Office'i dokumente ning neid ka salvestada. Tõsi, raskusi ning sekeldusi on uusima Microsofti docx-formaadiga, kuid sellega on ka vanematel Microsofti enda toodetel probleeme.

Oluliseks võib osutuda ka eestikeelne kasutajaliides, mis on olemas viimasel OpenOffice'i versioonil. Lotus Symphony puhul ei tasu emakeelsest liidesest aga esialgu unistada.

Kelle jaoks on oluline ka automaatne keelekorrektuur, peab jääma OpenOffice juurde, millel on eestikeelne õigekirjakontroll olemas.

OpenOffice'i väljanägemine ja kasutamine sarnaneb Office 2003-le ja varasematele versioonidele ning on seega isegi tuttavam kui Office 2007 keskkond. Symphony nõuab küll natuke aega harjumist, kuid kõik uudne on seal hea.

Symphony suvalise rakenduse käivitamisel käivitatakse n-ö töökeskkond, kus erinevad dokumendid ilmuvad sakkidena ehk vahelehtedena, sarnaselt Internet Explorer 7 või Mozilla Firefoxis avatud uute veebilehtedega.

Sellele funktsioonile on lisatud kahe nupuvajutusega kõigi avatud dokumentide eelvaate kuvamine, mille abil on võimalik kiirelt leida soovitud vaheleht.

Peale elementaarsete funktsioonide on laias laastus sarnane ka programmide töötamise kiirus, mis on üks olulisemaid aspekte.

Kui minu arvutil käivitub näiteks MS Word 2007 viis sekundit, siis Open Office'i Writeriga läheb kolm sekundit. Lotus Documentsis saan kirjutama hakata viie kuni kaheksa sekundi järel peale ikoonil klikkimist.

Algse Symphony rakenduse laadimine on küll aeglane, kuid kui käskida sel luua uus dokument kord juba käivitunud programmis, läheb aega vaid sekund. Sama palju kulub seal aega nii uute presentatsioonide kui ka tabelite loomisel.

Muidugi sõltub see, kui palju programm arvuti ressursse kasutab ka antud dokumendi mahust.

Paljude dokumentidega töötades kasutas Lotus Symphony üldjuhul natukene vähem mälu, mis on pisut üllatav.

Google Docs on tuntud tarkvaragigandi pakutav veebiaknast kasutatav tekstide, tabelite ja presentatsioonide loomiseks mõeldud keskkond.

Võrreldes Lotus Symphony või OpenOffice'i võimalustega, on selle funktsionaalsus küll piiratud, kuid selle asemel on Google Docsi kasutajal võimalus dokumentidega töötada ilma mingit tarkvara paigaldamata.

Lisaks on võimalik Google Docsi keskkonnas oma dokumente säilitada ning neid sealt levinud formaatidesse eksportida ning seejärel oma kõvakettale salvestada. Kõvakettal vmt seadmel asuvate dokumentide avamiseks on võimalik neid üles laadida ning salvestada veebikeskkonnas.

Töötamiseks on seal ruumi vastavalt sellele, kui palju kasutajal on Google'i keskkonna kettaruumi. Kokku on seda seal kasutaja kohta ligi kolm gigabaiti. Google Docsi kasutamiseks tuleb olla gmail'i kasutajakonto omanik ning omada internetiühendust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing