Pant: unistame olla Euroopa suurim

ÄP 27. september 2007, 00:00

"Eelmine aasta oli hullumeelne, nii palju erinevaid sündmusi pole kunagi veel kokku sattunud. Me oleme teinud investeeringuid üle miljardi euro. Hea aasta oli. Aga 2006 algas raskelt, sel aastal saab rohkem hingata," rääkis Pant.

Ka pressivaenlaseks kuulutamine mahtus Pandi eelmise hullumeelse aasta sisse. "Ma annan tegelikult intervjuusid umbes kaks korda nädalas. Seda küll välispressile. Kohaliku ajakirjandusega suhtlemist tuleb tõesti vähem ette," tõdes Pant. "Olen tähele pannud, et Eestis müüb Tallinki uudis väga hästi, eriti pärast seda, kui me börsile läksime."

Küsimusele, mis motiveerib nüüd, kui ettevõte sai börsile viidud, edasi töötama, vastab ettevõtte juht lihtsalt: "Kaine mõistus küll ütleb, et peaks tagasi tõmbuma. Aga Tallink on kasvav firma. Meil on ka oma unistus või õigemini öeldes perspektiiv: olla vähemalt kümne aasta pärast suurim laevafirma Euroopas. Oma reisijateveo sektoris muidugi."

Kruiisilaevanduse kohta märkis Pant, et esialgu sinna turule veel plaanis minna ei ole. "Mitte veel praegu. Aga ma ei välista üldse, et 5-7 aasta pärast me selle otsuse ka teeme," ütles Pant.

Eelmisel aastal viis Tallink lõpule Silja Line'i ostutehingu, avati ka Tallinki hotell, mille täitumus on Pandi sõnul väga hea. Välistatud pole, et hotellid avatakse ka Helsingis ja Stockholmis.

Liinile tulid uued laevad ning käivitati Riia-Stockholmi liin. "Ma prognoosin, et viie aasta pärast on Riia liin mahult suurem kui Tallinna-Stockholmi liin. See liin on ennast igati õigustanud," oli Pant rahul.

Tallinki jaoks on valmimas kolm uut laeva. Kus nad kurseerima hakkavad, ei oska Pant veel täpselt öelda. Lihtne arvutus ütleb tema sõnul, et umbes 12 aasta pärast võib Tallinki laevad näiteks kusagile Kariibi merele müüa. Laev on moraalselt vana, kui ta on seilanud 35 aastat, vanemat kui 22 aastat vana laeva Tallinkil pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing