Tehnoloogiauudised

ÄP 27. september 2007, 00:00

Arvutiturvalisuse eksperdid avastasid OpenOffice'i tarkvaras augud, mis võimaldavad ründajatel löögile pääseda nii Windowsi, Maci kui ka Linuxiga arvutis.

Tulemusena on ründajal võimalik jooksutada kasutaja arvutis koodi samade õigustega, millega kasutaja on sisse logitud.

Probleem puudutab OpenOffice 2.0.4 ja sellele eelnevaid versioone. Uusimas versioonis 2.3 seda muret ei ole täheldatud.

News.com kirjutab, et iDefence'i uurijate sõnul on probleem seotud TIF-failidega, millele on võimalik lõimida pahatahtlik kood, millega arvuti üle kontrolli võtta.

Arvutimüüjatel on nüüd võimalus pakkuda Windows Vista Business või Vista Ultimate asemel vana XPd.

DailyTech kirjutab, et Microsofti üks praeguseid hitttooteid Windows Vista ei löö platsi XPst veel puhtaks. Microsoft tuleb sellest lähtuvalt kasutajatele vastu, kuna hoolimata üsna edukast turule tulekust, pole mõned kasutajad siiski veendunud, et Vista oleks parem kui XP.

Microsofti esindaja sõnul oli tegelikult ka varem arvutimüüjatel õigus Vista Business või Ultimate asemel arvutisse XP panna.

Paljud kasutajad arvavad, et Vista on pelgalt edevama kasutajaliidesega, samas aga aeglasem kui päevi näinud ning järeleproovitud XP. Irooniliselt kasutati mõlemaid argumente ka XP enda vastu, kui ta Windows 2000ndet kasutajate arvutitest välja tõrjuma asus.

Minut.ee kirjutas, et 13 aastat vana viirus, mida viimati nähti FDD-seadmete ajastul, on suutnud praegu nakatada kuni 100 000 sülearvutit Saksa sülearvutitootja Medion juures.

Viirus pesitseb MBRi sektoris kõvakettal ja levib õnneks vaid flopide kaudu. Vastavatel sülearvutitel aga flopi-drive'i pole, mistõttu on nakatunud arvutid saanud pahalase tõenäoliselt tehases kasutatavast tarkvarast.

Sülearvutites olev Vista Home Premium koos Bullguardi viirusetõrjega ei suuda sedavõrd vana arvutiviirust kontrollida, vajalik on eraldi programmijupi käivitamine MBRi puhastamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing