Toitlustaja maksab suurhaigla söögikordadele peale

Kadi Heinsalu 27. september 2007, 00:00

Kuna toiduainete hinnad on aastaga tõusnud, on AS Tampe ühe omaniku Gunnar Tamme sõnul ettevõte sunnitud juba viimane pool aastat suurhaiglat doteerima.

Kolmele toidukorrale päevas on praegu ette nähtud koos käibemaksuga 55 krooni, mis Tamme sõnul on ilmselgelt vähe. Sellise summa kohta sõlmis haigla Tampega eelmisel aastal riigihanke lepingu ja summat suurendada ei ole haiglal põhjust.

"Ei tohi kalorsust ka muuta. Kõige lihtsam oleks muidugi vett pakkuda, aga see pole ju võimalik," sõnas Tamm. Ta lisas, et õnneks oli see hange vaid aastane ja tema teada kuulutas haigla 21. septembril välja uue hanke, kus nad kavatsevad osaleda. "See peaks olema minu teada kolmeaastane ja eks me oleme targemad ja soovime lepingust ka toiduhindade tõusu vastu kaitsvaid punkte," lisas ta.

Tamm lisas, et ta käis hinnatõusust haigla juhtkonnale rääkimas, kuid lahendust ei pakutud.

Regionaalhaiglast öeldi, et Tampe ise tegi aasta tagasi soodsaima pakkumise, pakkujaid oli tookord kolm. "Peab kindlasti märkima, et regionaalhaigla on investeerinud kaasaegse tehnikaga varustatud köögikompleksi ligi 10 miljonit krooni. Selles on nii toidu valmistamise seadmed, inventar kui ka patsientide toitlustamiseks ettenähtud termokandikute süsteem. Need seadmed on teenuse osutajale antud tasuta kasutamiseks," rääkis regionaalhaigla kommunikatsioonijuht Inga Lill.

ASi Tampe käive oli eelmisel aastal 29 miljonit krooni ja regionaalhaigla osatähtsus sellest on umbes pool, sõnas Tamm. Tema sõnul on haigla nende jaoks nii suur lepingupartner, et kõvasti protesteerida ei saa.

Tampe eelmise aasta puhaskasum oli 2,6 miljoni krooni, kolm eraisikust omanikku dividende ei võtnud.

Eelmisel reedel välja kuulutatud avatud pakkumisega riigihanke järgi peab pakkuja olema võimeline valmistama 500 toidukorda päevas vähemalt 250 päeva aastas. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 29. oktoober.

Hinnatõus pitsitab ka koolilõuna pakkujaid, toitlustajad tegid Tallinna linnavalitsusele ühispöördumise, et nad 14 krooni eest päevas kvaliteetset lõunat pakkuda ei suuda. Nemad saavad paremad lepingud linna järgmise aasta eelarvest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing