Üks küsimus: Kelle pilt võiks olla 1000kroonisel?

ÄP 27. september 2007, 00:00

Andres Lipstok, Eesti Panga president
1000kroonise käibelevõtt tähendaks meie rahastruktuuri muutust. Uue rahatähe lisamiseks on vaja koostada projekt, see turuosalistega kooskõlastada ja panga nõukokku kinnitusele saata. Tulevikus võib see küsimus plaani tulla.Kelle pilt võiks uuel rahatähel olla, selgub kunstnikevahelisel konkursil. Ei taha sel teemal spekuleerida. Minu väljaütlemised mõjutaksid tulevikus konkursi tulemust.

Mart Meri, Eesti Instituudi tegevjuht
Raske on seda öelda nii kiiresti, seniste rahatähtede põhikujundaja võiks selle välja pakkuda. Seni on Eesti rahatähtede peal olnud palju kirjanikke, aga mitte poliitikuid. Lennart Meri sobiks väga hästi ka selle loomingulise poole pealt.

Hardo Aasmäe, Eesti Entsüklopeediakirjastuse juht
Kõikide nende kroonide peal on sümbol või isik. Minu arvates võiks seal olla Jüri Vilms - äärmiselt väljapaistev mees. Teine variant on Nikolai Köstner, kes on Eesti rahale alusepanija, Eesti tugevamaid majandusmehi, kes on paraku varju jäänud.

Praegu ei ole 1000kroonist vaja, sest ei ole teada euro perspektiiv. Sularahas õiendatakse üldse vähem ja pole ka teada, kui suur on inflatsioon.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing