Ahi lae alla

Mai Anni 28. september 2007, 00:00

Uue disainiga ahi LiftMatic kummutab senised arusaamad sellest, et ahjust toidu võtmiseks või küpsetusprotsessi kontrollimiseks peab kummarduma põrandani või parimal juhul vöökõrguseni, samal ajal pingsalt kuumalt ukselt kõrvetada saamist vältides.

Novaatorliku ahju idee seisnebki selles, et see on asetatud ülemiste kappidega ühele reale ja uks ei avane mitte ette ega kõrvale, nagu harjunud oleme, vaid jookseb liftina alla. Selliselt on ahju põhjale tagatud ligipääs kolmest küljest ja toidu kättesaamine mugav ning turvaline.

Siemensi disainerid on inspiratsiooni saanud mitte ainult sirge seljaga daamidest, vaid ka füüsikaseadustest, nimelt et soe õhk tõuseb üles. LiftMaticus ei kaota ahju sisetemperatuur ukse alla laskudes rohkem kui 15 kraadi. Võrdluseks: tavaahju puhul võib temperatuurilangus ahju ukse avanedes ulatuda saja kraadini.

Ahju põhi laskub alla nupu vajutamisel ja on seadistatud nii, et jääb automaatselt seisma igasuguse takistuse ilmnemisel. Ahju omanik ei pea mõtlema küpsetusplaatide muretsemisele, kuna ahju keraamilisele põhjale võib asetada kõik oma lemmiksaiad ning -koogid.

Kuna ahi asetseb seina peal, ei ole tema asukoht rangelt paika pandud ja köögis või miks mitte ka mõnes muus toas jääb sellevõrra rohkem ruumi sisustamiseks.

Loomulikult ei ole selle ahju loomisel silmas peetud odavat hinda, kuid ei ole mindud ka liiale - asja saab seinale odava motorolleri raha eest. Et ühe eksklusiivse korteri ruutmeetri hind kesklinnas jääb sellest numbrist täna veel tublisti ülespoole, siis võib öelda, et tegemist on puhta rahalise võiduga korteri põrandapinna arvel. Tasub kaalumist!

Foto: tootja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing