Klaveripalavik tabab Mustpeade majas

Kersti Inno 28. september 2007, 00:00

Irina Zahharenkova, Daniil Sajamov, Sten Lassmann, Peeter Laul ning Vestard Shimkus armastavad palavikuliselt oma pilli ja muusikat, samuti suudavad vaimustunud tunnetuse ka saalile edasi anda.

Sarja avakontserdil on solistiks mitmekülgne pianist Irina Zahharenkova. Lisaks muusikale on Irina õppinud soome filoloogiat ja keemiat. Klaveri kõrval valdab ta ka tänapäeval populaarseid varaseid klahvpille - klavessiini, klavikordi, haamerklaverit ja orelit.

Eesti noortest pianistidest praegu suurima rahvusvahelise haardega Irina Zahharenkova on olnud edukas ka konkursipalavikus. Viimaste aastate jooksul on ta võtnud osa paljudest rahvusvahelistest klahvpillikonkurssidest, saavutades võite Hispaanias, Prantsusmaal, Belgias, Tšehhis, Bulgaarias, Itaalias ja Saksamaal. Tema mängustiil pole sealjuures tuldpurskav ega bravuurne, pigem on see rahulik, süvenev, oma erilisi, huvitavaid rakursse leidev. Sügavus ja sisukus on just need omadused, mida on väärtustanud tema mängus nii auväärsed konkursižüriid kui ka publik.

Irina Zahharenkova esitab koos Tallinna Kammerorkestriga Mozarti ülipopulaarse klaverikontserdi nr 23.

Omaette väärtuseks ja kvaliteedi garantiiks on see, et taas kord saab Tallinna Kammerorkestri ees näha orkestri lemmikdirigenti Juha Kangast.

Soome dirigenti seob meie orkestriga pikaajaline koostöö ja hea teineteisemõistmine, teda peetakse kõige paremini orkestri nägu kujundanud dirigendiks. Orkester esitab tuntud ukraina nüüdishelilooja Valentin Silvestrovi teose "Hymn 2001", viini klassiku Joseph Haydni "Üllatussümfoonia" ja soome helilooja Jean Sibeliuse muusikat Arved Järnefeldi näidendile "Surm". Romantilistele heliloojatele on taoline eksistentsialistlik teema lähedane, kuid Sibeliuse puhul seostatakse seda sümbolismiga.

Kontsert on pühendatud rahvusvahelisele muusikapäevale.

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel ja seda tähistatakse ülemaailmselt igal aastal 1. oktoobril.

Kontserdil antakse üle Eesti Muusikanõukogu 2007. aasta muusikapreemiad

Sel aastal annab Eesti Muusikanõukogu välja kolm preemiat ? 50 000 krooni: heliloomingupreemia, mida toetab Eesti Autorite Ühing, interpretatsioonipreemia, mida toetab AS Merko Ehitus, ja muusikaelu tegelase preemia, mida toetab Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing