Ülemiste City peab plaani börsile raha järele minna

Silvia Kruusmaa 28. september 2007, 00:00

Ülemiste City suuromanik Ülo Pärnits kiitis Eesti Ekspressile, et Ülemiste Cityl läheb praegu väga hästi. Pinnad on üürilepingutega ette kaetud ja tänavune finantseerimine kenasti paigas. Aga tuleval aastal läheb vaja lisakapitali ja praegu valmistatakse ette aktsiaemissiooni selle hankimiseks.

Seejärel tal kihvatas ja ta ütles ajakirjanikule, et "kuramus küll, sai ajakirjanikule vist liiga vara öeldud". Edasistest täpsustustest Pärnits keeldus.

Hansabank Marketsi analüütik Sander Danil ütles Ülemiste City potentsiaalset börsiletulekut kommenteerides, et projekt võib üksinda investorite jaoks liiga väikseks jääda.

"Oleneb, mida nad müüvad: kas kinnisvara rahavoogu või arendusportfelli. Rahavoogu pakkudes võib olla mõistliku riskiga ettevõtmisega. Ilmselt ei oleks see tõusuaktsia," ütles Danil. Tema sõnul aga võib vaid rahavoogu pakkudes ettevõtmine jääda liiga väikseks. Danil ütles siiski, et esialgu on liiga vähe infot, et midagi põhjapanevat arvata.

Arco Vara juht Viljar Arakas tervitab Ülemiste City plaane börsile minna ja peab linnakut üheks vähestest Tallinna projektidest, millel on selge idee. Arakase arvates ei oleks uus börsiettevõte Arco Varale konkurent. "Mina igatahes tervitan Ülemiste City tulekut börsile," lausus Arakas.

Ülemiste City tundub esmapilgul olevat äärmiselt huvitav, kuid ka ülimalt riskantne investeering. Tegemist on omamoodi kiiresti kasvava projekti (linnaosa) arengu peale mängimisega. Investori kasum sõltub sellest, kuivõrd atraktiivne tööstuslinnaosa suudetakse Cityst kümne aastaga välja võluda ja kuivõrd atraktiivsed ja konkurentsivõimelised suudame me muu maailmaga olla.

Sisuliselt sõltub investeeringu tulukus panustamisega Eesti ettevõtluskliima lähitulevikule peale.

Siiani tundub Ülemiste City olevat end igatahes tõestanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing