Lipumast on iga koduaia ehe

Kaili Laansalu 01. oktoober 2007, 00:00

Lipumaste tootev firma Flagmore pakub klaasfiibrist maste nii eraisikutele kui ka hulgifirmadele. "Valmistame maste pikkusega 6-12 meetrit," kirjeldab Maire Karu. "Eratarbija eelistatuimaks mastipikkuseks on 6-9 meetrit, peale traditsiooniliste valgete mastide on soovijail eritellimuse korras võimalik saada endale halli värvi lipumast."

Flagmore'i kaudu on võimalik tellida ka 14-22meetriseid lipumaste. "Pikemad lipumastid toome sisse Rootsist ning tegemist on kaheosaliste mastidega, mida enamasti paigaldatakse ärihoonete juurde," lisab Karu.

Lipumastide hinnad algavad 3455 kroonist ning näiteks 12meetrine mast on võimalik endale soetada hinnaga 6925 krooni. Lipumasti standardkomplekti kuulub klaasplastist lipumast, metallist jalg ankrukinnitussüsteemiga, tipukuul (kuldne, hõbedane, must või valge) ning nöör ja nööri hoidja.

Lipumasti hinnale lisandub transpordikulu, kuna tegemist on ühes tükis oleva pika esemega, mis nõuab eriveokit. Lipumasti paigaldus sõltub aga tellitava masti pikkusest, jäädes suurusjärku 1200-1500 krooni.

OÜ Lipuvabrik varustab oma kliente nii lipumastide, varraste kui ka mitmesuguste liputarvikutega. Lipumastide osas ollakse edasimüüjad, kuid puidust ja alumiiniumist majalipuvardaid toodetakse ise. "Pakume 6-12meetriseid lipumaste ning 2,5 ja 3 meetriseid lipuvardaid," kirjeldab turundusjuht Karina Tõeleid. "Lisaks saab meilt osta mitmesuguseid lippe ja vimpleid ning valik on tõesti lai."

Viimaste aastate trendiks peab Tõeleid seda, et ka eraisikud ei telli enam naljalt alla kaheksameetriseid lipumaste. "Mida suurem, seda uhkem, kehtib nüüd ka selles valdkonnas."

Lipumastidele antav garantii on viis aastat, kuid kestma peaks korralik klaasplastist mast tunduvalt kauem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing