Ökomajad sobivad linna ja maale

Teet Reier 01. oktoober 2007, 00:00

"Ökoloogiline mõtteviis on kogumas järjest enam poolehoidjaid ja paljudel meist on see juba elustiiliks kujunenud. Üha enam soovitakse elada tervislikus elu- keskkonnas, kuid seni on see olnud võimalik vaid valides palkmaja, savimaja vms vahel," selgitab Palktare turundusjuht Ivi Link

"Tavaliselt seostubki sõna "ökomaja" pigem majaga, mida kohtab enamjaolt maapiirkonnas. Meie soov on seda müüti murda ja sellest tulenevalt lõime ThermoLog ökomajad, mis sobivad nii maale kui ka linna," lisab ta.

Lingi sõnul on möödas aeg, kus soovitakse iga hinna eest vaid odavaimat, mõtlemata, milline elukeskkond endale tegelikult valitakse. Elatustaseme tõus lubab investeerida ka oma tervisesse.

"Allergiad on tänapäeval järjest suurenev probleem, millega pea igaüks meist vähemal või suuremal määral maadleb. Milleks tekitada endale lisaprobleeme, soetades oma perele tehismaterjalidest maja, mis neid veelgi võimendab," küsib ta.

Lisaks sellele, et ThermoLogi majad on ökoloogilised, toodetakse nad taastuvast loodusressursist ning keskkonnasäästlikult. Majade seinakonstruktsioonis kasutatakse ainult looduslikke, mitte üldlevinud mittehingavaid kilesid ja muid keemilisi materjale. Materjalid on sertifitseerinud rahvusvahelise ökoloogiliste ehituslahenduste instituut NaturePlus.

"ThermoLogi seinakonstruktsioon on hingav ning tasakaalustab majasisese õhuniiskuse nagu palkmajagi: õhk vahetub ja puhastub iseeneslikult, kuna looduslikud ja madala difusioonitakistusega materjalid võimaldavad toa õhul liikuda läbi konstruktsiooni, muutes seinad n-ö hingavateks.

Lisaks on majad väga hea soojapidavusega, mis hoiab küttekulud madalad.

ThermoLogi majadele saab palgiristide asemel valida ka kattelauad kui eelistatakse neid või kui palgiristid ei ole mingil põhjusel lubatud.

"Hinnad on võrreldavad teiste tootjate element- ja karkassmajadega, kuid meie eeliseks on kindlasti looduslikud ja tunduvalt kvaliteetsemad materjalid - tervislikkus on meil kliendile n-ö kauba peale, mida teised, nn kilekottmajade tootjad pakkuda ei saa," lisab ta.

Majad on toodetud pre-cut süsteemi alusel, mis tähendab, et ehituseks vajalikud materjalid on pikkusmõõtu lõigatud, markeeritud ja tapitud. Tapitud seinakarkassiga saavutatakse kuni 30% jäigem konstruktsioon võrreldes tappimata puitkarkassiga.

On loodud kolm majade gruppi, millest saab valida endale sobivaima oma soovidest ja vajadustest lähtudes.

Sarja Eco Optimal majad on optimaalse lahendusega ja funktsionaalsed ning sobivad arhitektuurilt ennekõike uutesse elurajoonidesse, väikelinnadesse ja asulatesse.

Eco Traditionali majad on klassikalise palkmaja arhitektuuriga ning mõeldud loodusesse ja maapiirkonda.

Eco Moderni majad on mõeldud linna miljöösse ning modernsemat arhitektuuri hindavatele inimestele. Majade kandekonstruktsioonidele antakse kümneaastane garantii.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing