Rehe: 4,5% majanduskasv ei ole kiire lõppmäng

ÄP 01. oktoober 2007, 00:00

Rehe vastas reedel aripaev.ee lugejate küsimustele.

Sampo omanikpanga Danske analüütikud korduvalt kahjurõõmsalt kritiseerinud Balti majandusi. Kas usute kiiret lõppmängu Balti majandusruumis?

Juhin tähelepanu sellele, et Danske Grupi finantsturgude üksus Danske Markets on rõhutanud, et nende ennustus Eesti majanduse suhtes ei ole mingil juhul negatiivne. Pigem on tegemist makromajandusliku olukorra normaliseerumisega. Me peame endale aru andma, et 10-11% majanduskasv on küll suurepärane, kuid see ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik.

Danske Marketsi Eestile ennustatav 4,5protsendiline majanduskasv järgmiseks aastaks on küll madalam kui mitmete teiste institutsioonide ennustus, kuid see ei ole mingil juhul kiire lõppmäng teiste Euroopa riikide majandustega võrreldes.

Millised väljavaated on Eesti majandusel lähima kahe aasta lõikes? Peaminister räägib sellest, kuidas Eesti majandus on stabiilsetel alustel, ja analüütikud räägivad väga suurtest probleemidest.

Senisest praktilisest kogemusest pean Eesti majandust kiireks kohanejaks, mis suudab ära kasutada majanduse kasvu soodustava keskkonna (majandusliku kasu "lõikamine" liitudes Euroopa Liiduga) ning absorbeerib kiiresti administratiivsete otsuste ja turupõhiste sündmuste mõjud (Vene "rubla kriisist" väljumine). Minu usku ja kogemust võib kõigutada vaid olukorra järsk halvenemine Läti makromajanduse keskkonnas.

Mida õppisite riigisektoris töötades?

Omandasin riigisektoris tohutu kogemuse, kuidas ühendada kaks eri ajaloo ja hingamisega ametit. Pean oma saavutuseks, et ühendorganisatsioonis ja ühiskonnas muutus arusaam maksuhaldurist kui jõustruktuurist klienti teenindavaks ametiks.

Kas Teis tekitab ka maatriksjuhtimine maohaavu? Eesti IBMi juht Valdo Randpere väitis, et Eesti juhtidele selline süsteem ei sobi.

Töötan Danske panga juhtimise maatrikssüsteemis ja olen hea tervise juures.

Milles seisneb Teie tohutu energia saladus?

Edu tagamiseks tuleb teha järgnevaid asju: tee asja, millest aru saad; tee seda pühendunult ja südamega ning hoia oma pere ja kodu kui tagala väga heas korras!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing