Üks küsimus: Kas töötajad kipuvad erasektorisse?

ÄP 01. oktoober 2007, 00:00

Taimo Kikkas, Skanska EMV tehnikadirektor
Kui isegi mõni on, siis väga üksikud, üldiselt liigutakse erasektori sees. Tööjõuturul muutusi ei ole täheldanud, ei ole eriolukorda. Kõik on normaalne.

Eela Velström, Falck Eesti personalidirektor
Turvatöötajat peibutab konstaabli palk, kui tal on sobiv kvalifikatsioon selleks tööks. 2-3 aastat tagasi toimus suuremal määral liikumisi kõrgemat palka otsides turvatöötajate, päästeameti ja politsei vahel, sest suurem palk pakkus võimalusi võtta rohkem laene ja liisinguid, nüüdseks on see vaibunud. Praegu liiguvad turvatöötajad tööturul 75% osas erasektoris.

Falckis ei ole statistikat tehtud, millistelt ametitelt on turvatöötajad tulnud. Tavalise turvatöötaja avalikku sektorisse minekut ma väga ei usu.

Anu Press, Tallinna Kaubamaja personali- ja teenindusdirektor
Minu teada on töötajate suundumine avalikust sektorist kaubamajja väga tilluke, kui üldse. Otsest uuringut ei ole tehtud. Enamasti liigutakse ikka erasektori piires, peamine liikumine toimub siiski oma ala ehk kaubanduse piires. Kaubamajast lahkutakse näiteks suurema palga ja motivatsioonipaketi pärast. Palju mängib rolli ametiauto või teistsugust graafikut pakkuv töö.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing