Kuressaare äärde kerkib tööstuspark

Martin Sepp 03. oktoober 2007, 00:00

Põlluvälja tööstusparki on planeeritud 23 eri suurusega krunti. Kruntide müügihinnad on vahemikus 400-500 kr/m".

Arendaja OÜ Oma Invest soetas maa-ala juba mõned aastad tagasi. Arendaja kinnitusel on asukoht hoolikalt valitud ning toetab oma asukohaga ettevõtete arengusuunda linnast välja hea ligipääsuga ning nähtavasse asukohta.

Põlluvälja tehnoparki planeeritud kruntidest on enamik erisuurusega ning vajadusel on võimalik krunte osta ka mitmekaupa. Krunte saab omavahel ka liita. Samuti saab ehitada mitmele krundile suurema hoone.

Kruntide keskmine suurus jääb vahemikku 4000-6000 ruutmeetrit. See-eest näiteks Ehitusservice'i kasutada jäi 2 hektari suurune krunt.

Arendaja eesmärk on luua ühtne ja tugev tööstuspiirkond, kuhu ka suuremad Eesti firmad saaksid oma pinnad rajada. Tööstuslinnakus on ohutult ning mugavalt lahendatud juurdepääsud ning teedevõrk, samuti rajab arendaja vee-, kanalisatsiooni- ja sadeveetrassid.

Kogu kompleksis vaatab Kaarma valla arhitektuurikomisjon esteetilise terviku nimel üle kõik arhitektuurilised lahendused. Täisehitusprotsendid, ehitiste kõrgused jms on määratud siiski juba detailplaneeringus. Seega valla komisjoni ettekirjutused ei saa ostjatele tulla üllatusena. Tehnopargis kehtivad müra ja õhusaaste piirangud.

Tööstuslinnaku torustikutööd lõpetati selle aasta augustis ning septembri lõpuks peaksid tööde õnnestumise korral valmima ka asfaltteed.

Tehnoparki võib pidada pikaajaliseks projektiks, kus umbes kolme-nelja aasta pärast võiksid kõik platsid täisehitatud olla.

Praegu on veel vabad kaheksa krunti. Krundid on endale juba soetanud näiteks SV Torutööd, Ehitusservice, Balti Polt, traktorimüüja Intrakt, Puumarket ja ehitusfirma Primus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing