Vene suhtluskeskkond tõotab hiigeltulu

Anne Oja 03. oktoober 2007, 00:00

Forticomi juht Vitalijs Rubstein ütles, et näeb Vene interneti- ja mobiiliturul väga suurt potentsiaali, sest selle areng on alles algusjärgus.

Projekti enamusosalus kuulub Albert Popkovi nimelisele ettevõtjale, vahendas juhtimisportaal E-xecutive.ru ajalehte Vzgljad.

Domeen registreeriti 2002. aastal, kuid Odnoklassniki.ru suhtlusvõrgustik avati alles möödunud aasta märtsis. Praeguseks on Odnoklassniki.ru kogunud 6 miljonit unikaalset ning 4 miljonit registreeritud kasutajat. Neist 700 000 käivad veebilehel iga päev, et seal oma asju ajada.

Viimase kuu ajaga kasvas uuele tehnilisele platvormile viidud Odnoklassniki.ru kasutajate arv neli korda, 250 000 inimeselt miljonile inimesele päevas.

"Tulevad uued teenused, kuid portaali välisilmet me ei muuda. Odnoklassniki on Venemaal tuntud bränd ja pole mõtet oma isiklikku disaini sinna viia. Vaatasime, et kasutajatele ta meeldib, ja tegime vaid oma (tehnoloogiast tulenevad - toim.) väikesed parandused," kommenteeris ta plaane äsja omandatud portaaliga.

Odnoklassniki.ru lähim konkurent Venemaal on Vkontakte.ru, mis võimaldab samuti kogukondi moodustada ja sõpradega suhelda.

Vene juhtimisportaal nimetab 1999. aastal asutatud Forticomi miskipärast Läti firmaks, kuid Eesti äriregistri põhjal osutus kontserni emaettevõtteks Forticom AS, kelle tütarettevõtted asuvad nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Ekspertide hinnangul kontrollib Forticom umbes 70% Balti riikide mobiilimeelelahutuste turust, lisas E-xecutive.ru.

Firma Begun välissuhete juht Dmitri Tšistov hindas Forticomi osaluse Vene suhtluskeskkonnas 110-165 miljonile kroonile. Odnoklassniki.ru-sse ilmuvad ka tasulised teenused, nagu neid pakutakse teistes Forticomi portaalides, oletas Tšistov.

Praegu tuleb suhtluskeskkondade tulu peamiselt tasulistest teenustest. Näiteks sai Venemaa suurim tutvumisportaal Mamba.ru tänavu esimese kuue kuuga 58 miljonit krooni, millest 44 miljonit laekus tasulistest SMSidest. Ülejäänu oli reklaami eest ja nn elektroonilise raha, millega portaali kasutajad maksid lisateenuste eest.

Kunagine LHV fond New Economy Ventures (NEV) panustas Forticomi kuus aastat tagasi, selgitas investeeringut haldav Gild Bankers.

GILD Bankersi kommunikatsioonijuht Kadri Kütt selgitas firma osalust Odnoklassniki.ru suhtluskeskkonda investeerinud Forticomis ja ütles, et tegu on ühe vana fondi New Economy Ventures (NEV) investeeringuga, mida nüüd haldab GILD Bankers.

"Investeering sai tehtud juba kuus aastat tagasi ning osaluse Vene suhtlusportaalis omandas Forticom ka juba eelmisel aastal," lisas Kütt. "Täpsustuseks tuleb öelda, et endise NEV fondi investorite osalus selles portaalis on siiski väike ja tagasihoidlik. Seoses LHV jagunemisega ja NEV fondi laialisaatmisega on investeering jäänud LHV kliendikontole."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing