Võru Juust tipus emafirma abiga

Ketlin Priilinn 03. oktoober 2007, 00:00

Valio Eesti ASi tegevjuht Kari Finska sõnul aitas Võru Juustu edukusele suurelt osalt kaasa emaettevõttelt saadud oluline ja märkimisväärne tugi - see oli käibe kasvatamisel peamine tegur. "Ühtlasi peame oma ettevõtte jaoks kõige olulisemaks sündmuseks seda, et just tänu grupisisesele toele saime piisavalt investeerida nii Võru Juustu kui Laeva Meierei tootmisesse," selgitab Finska.

Tulevikuplaanides on tema kinnitusel suunatud kõik jõupingutused maksimaalsesse kasvamisse. "Püüame edasi areneda ja senisest enam parandada firma tasuvust," lisab Finska lootusrikkalt.

ASi Võru Juust ostis Valio kontsern 2004. aastal, ent Võru Juustu ajalugu ulatub tegelikult 1968. aastasse, kui loodi Võru Piimatoodete Kombinaat.

Tänaseks on Võru Juustust saanud Eesti suurimaid ja vanimaid juustutootjaid, kes on tunnustust leidnud nii kohalikul turul kui ka välismaal. Samuti kuulub ettevõte alates 2000. aastast ka ametlikult Euroopa Liidu tunnustatud juustutootjate hulka. Valio jaoks on väga oluline tagada oma toodete puhtus ja kvaliteet ning seetõttu kontrollitakse enne tootmise alustamist alati erilise hoolega igat toorpiima partiid.

Kodumaisele turule lisaks tegeleb ettevõte ka ekspordiga. 2006. aastal läks Võru Juust ASi toodangust 80% ekspordiks Venemaale, Itaaliasse ja Soome ning Valio Eesti ASi toodangust saadeti 10 % ekspordiks Lätti, Leetu, Soome, Rootsi ja Venemaale.

Valio Eesti AS asutati 1992. aastal Soome suurima toiduaineid tootva kontserni Valio International tütarettevõttena Eestis. Valio Eestis toodetakse praeguseks üle 150 piimatoote, mida müüakse eri kaubamärkide nime all - Valio, Valio Alma ja Valio Gefilus.

Tootevalikusse kuuluvad piim, hapupiim, keefir, mitmesugused jogurtid, rõõsk- ja hapukoor, kodujuust, kohupiimatooted jne. Samuti turustab Valio Eesti AS ka Võru Juustu toodetavaid juustusid Valio Atleedi, Valio Forte ja Valio Alma Eesti juustu kaubamärgi all.

ASiga Võru Juust on meie kauplus teinud koostööd algusest peale. Ikka juba sellest ajast saadik, kui Prisma üldse esmakordselt avati. Tegemist on igati korraliku juustutootjaga, kes pakub väga mitmekesist sortimenti ja nende toodang on meie valikus ka alati olnud esindatud. Meievaheline koostöö on samuti sujunud hästi. Märkimisväärseid probleeme siiani esinenud ei ole ning midagi ette heita pole neile kindlasti mingit põhjust. Võib-olla ainult nüüd vast viimase kuu jooksul on toorainega veidi probleeme olnud, aga üldiselt iseloomustaksin koostööd siiski vägagi positiivsete sõnadega ja loodan, et see kestab veel kaua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing