Elektrikatkestus röövis Estonian Cellilt 1,5 mln kr

Kadrin Karner 04. oktoober 2007, 00:00

Teisipäeva õhtul kell 20.20 lülitus välja Põhivõrgule kuuluv Rakvere-Kunda 110kilovoldine õhuliin, mis kohe automaatselt uuesti sisse lülitus. Väljalülitumise järel aga ei õnnestunud pingete mittevastavuse tõttu käivitada Estonian Celli tehase seadmeid

Estonian Celli finantsjuhi Riia Ratniku sõnul tegeles ettevõte eile õhtul alles tootmise taaskäivitamisega ja esialgsete arvestuste kohaselt on ettevõte elektrikatkestuse tõttu kaotanud 1,5 miljonit krooni tootmisest tulenevat tulu.

Nõude esitamisel aluseks materiaalne kahju

Sellele summale lisandub kindlasti elektrikatkestuse käigus maha kantud toodangu maksumus, mis on umbes 600 000 krooni.

"Kahjunõudeid on plaanis esitada kindlasti, sest tegemist oli ju avariilise, ette teatamata pikaajalise elektrikatkestusega," ütles Ratnik ning lisas, et seda kavatsevad nad teha, lähtudes eelkõige materiaalsest kahjust.

Põhjus, miks elektrikatkestus sedavõrd suure kahju põhjustas, oli asjaolu, et Kunda linn oli sel ajal ainult ühe elektritoite peal. "Lühiajaline katkestus ei ole hull lugu, aga just pikk elektrita olek tekitab tehasele kõige suuremat kahju," selgitas Ratnik.

Kuigi juba kella 11.05 paiku tuli elekter tagasi, aitas see suurel tehasel kui Estonian Cell ainult veepuhastusjaama käivitada, ülejäänud seadmete käivitamiseks ja sellele eelneva ettevalmistuse tegemine nõuab rohkem aega.

Tsemenditehas sai eile keskpäevaks töö käima

Samuti hetkeks elektirta jäänud Kunda Nordic Tsemendi tehase seadmed ei käivitunud kohe.

"Kõik seadmed ei käivitunud, hakkasid tööle vaid osaliselt. Praegu on kõik töö korras," selgitas Kunda Nordic Tsemendi direktor Urmas Kukk eile pärastlõunal. "Viimane probleem lahendati täna (eile - toim.) umbes kell 12," sõnas Kunda Nordic Tsemendi tegevjuht Eino Tapio Aura.

Aura sõnul on praegu vara öelda, kas Eesti Energiale kahjuhüvitusnõue esitatakse. Ka tehase peaenergeetiku Aimar Tapneri sõnul pole veel kokku lepitud, kas nad esitavad juhtunu kohta pretensiooni.

Ka kahju võimalikku suurust ei osanud ettevõtte juhid eile täpselt hinnata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing