FIBITi moepäevad näitavad sügistalviseid trende

Christel Karits 05. oktoober 2007, 00:00

FIBITi korraldaja Anu Kikase sõnul on FIBIT (Mood On Tagasi Tallinnas) moe tagasitulek selle sõna otseses mõttes. "Hooajalõpu allhindluste ja lõpumüükide saginas hiilib mood paar korda aastas puhkusele, et hetkeks hinge tõmmata ning uue, huvitava ja inspireerivana tagasi saabuda. Nii nagu värsked moekollektsioonid on ka FIBIT üheaegselt nii üllatav kui ka ootuspärane. Ka seekord pakub FIBIT vaatamiseks uusi kaubamärke, ideid ning inspiratsiooni, mida algaval sügistalvisel hooajal rõivastumisel silmas pidada," rääkis Kikas.

FIBITi moepäevadeks seatakse Viru keskuse aatriumisse üles moelava, kus toimuvad moeetendused neljas eri stiilis.

Seekordsetel etendustel teeb kaasa Eesti stilistide paremik eesotsas Jaanika Terasmaa, Beatrice'i ja Evelin Kattaiga, kes on loonud kolm eriteemalist vaatemängu. Noortemoodi tutvustab show "United Robots", vabaajarõivaste uusi trende näitab "Welcome To The City" ning klassikalise riietuse suundi demonstreerib etendus "Super(b) Neutrals".

Etenduste rõivad ja aksessuaarid on valitud Viru keskuses esindatud kaubamärkide seast. Modellidena astuvad FIBITil üles Kaisa Oja, Viire Valdma, eksmiss Laura Kõrgemäe, Sirly Tillmann, Karin Touart ja teised kohaliku modellimaastiku tegijad.

Kolmel päeval toimuvat moeparaadi juhatab laulja Eda-Ines Etti.

FIBITi kõrghetkeks on täna õhtul toimuv Itaalia moefirma Fornarina loomingu tutvustus. Eksklusiivses etenduses nimega "Urban Beauty Show - universumi vallutamine" on ühendatud kõrgmood ja kõrgkultuur. Tunnustatud tantsija ja koreograaf Oksana Titova on lavastanud moeetenduse, kus osalevad mitmed moodsa tantsu säravad tähed, baleriinid Eve Andre, Satu Ludmilla Pussinen, Marika Muiste ja Nanae Maruyama.

Vaid naistele suunatud Fornarina loomingu märksõnadeks on viimaseid moejooni järgiv trendikus ning samas ka glamuursus ja naiselikkus. Moefirma uusimas kollektsioonis on tähtis koht loovusel, eksperimenteerimisel, kuid samas väikesel määral ka iroonial. Inspiratsiooni on ammutatud müütilisest maailmast ning inimeste ja loomade vahelisest maagilisest seosest.

FIBIT tutvustab teist korda järjest Eesti noorte moekunstnike loomingut. Pühapäeval toimuval etendusel "Future FIBIT" esitletakse noorte disainitud rõivaid ja aksessuaare ning valitakse parim noor moelooja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing