Maraton - tehtud!

Signe Sillasoo 05. oktoober 2007, 00:00

Algselt võimatuna näinud ettevõtmine sai pärast kuid kestnud treeninguid edukalt lõpule viidud.

Maratoni läbimine oli kõigi jaoks peale Raivo Sormuneni esmakordne kogemus. Äripäeva parim maratoonar kaotas uue maailmarekordi, 2:04:26, jooksnud Haile Gebrselassiele ligi pooleteist tunniga.

Pea kõigi tiimiliikmete kevadel püstitatud eesmärgid said täidetud. Ka tulemustega oli suurem osa jooksjatest rahul, lõpuni rühkimine oli nii mõnegi jaoks suur eneseületus.

"Üle finišijoone jõudes oli tunne, et olen kõikvõimas. Andke mulle ükskõik mis takistus ja ma ületan selle lenneldes," sõnas Moonika Krošetskina lõbusalt.

Plaan treeningutega jätkata ja tulevikus uuesti 42,195 kilomeetrit läbi joosta on enamikul tiimi liikmetest. Äripäeva naisjooksjatest maratoni parima ajaga läbinud Sirje Rank võtaks uue katsumuse järgmisel korral hea meelega ette mõnes teises linnas: New Yorgis, Amsterdamis või Pariisis.

Sportlik jonn innustab Raul Lobanovit, Rivo Sarapikku, Virge Lahet ja mitmeid teisi püüdma järgmisel korral läbida distants veelgi parema ajaga. Tiimi märtsist treeninud Rein Raspel jäi grupiga rahul. "Omaette saavutus oli juba finišeerida," sõnas ta ning lisas kõigi huviliste hirmu peletamiseks, et ligi 90% Berliini maratoni läbinutest olid meie tiimiliikmete sarnased hobijooksjad eesmärgiga ennast ületada.

Rajal võitlesin iseendaga ja enda seatud eesmärgiga, milleks oli lõppaeg 3:15. Kihlvedu Äripäevaga tuli motivaatorina meelde alles päris lõpus, kui tuli juba eneseuhkus appi võtta. Aga maratoni viimasel viiel kilomeetril on iga ärritaja hea. Liigne enesekindlus ei ole minu kaubamärk, ei spordis ega elus.

Loogilist konkurendile mõtlemist jätkus alles finišis ja seal tundus, et minu tulemus peaks edu tagama. Lõpliku tõe edastas üks hea tuttav. Maraton on liiga raske ala, et selle ajal närvikõdi tunda.

Aivar Hundimägi
Mida päev edasi, seda rohkem mõtlen järgmisel aastal veel ühe maratoni läbimisele, sest kevadel püstitatud eesmärk kogu maratoni vältel joosta ei täitunud.

Raul Lobanov
Tulemusega olen rahul. Peaeesmärk oli läbi joosta ajaga alla nelja tunni. Seda siiski ei täitnud, eks üritan järgmisel korral uuesti.

Virge Lahe
Olen tulemusega väga rahul ja enda üle uhke. Kena on vaadata, et läbitud aeg algab numbriga 5, mitte 6.

Tene Hook
Publik ja teised jooksjad andsid hästi palju jõudu. Samas ei olnud pärast lõpetamist tunnet, nagu oleks mingi tõeliselt suure asjaga hakkama saanud. Lihtsalt kättevõtmise asi, ega see nüüd nii raske ka pole.

Sirje Rank
Jooks sujus päris ladusalt. Tunded olid valdavalt positiivsed, sest keskendusin oma vaevade asemel rajaäärsetele ergutajatele.

Moonika Krošetskina
Enne võistlust pabistasin ikka hullu moodi. Nägin õudusunenägusid, ei saanud magada, täisvärk ühesõnaga. Üle finišijoone jõudes oli tunne, et olen kõikvõimas.

Signe Sillasoo
Tulemus on mulle kui vastupidavusalades mitte kõige kirkamale esinejale igati meelepärane. Kuus tundi rajal rassimist olid eneselegi üllatuseks päris mõnusad.

Raimo Ülavere
Jooks oli kergem kui arvasin, publiku ergutuse saatel jooksmine on hoopis midagi muud kui üksi metsas kilomeetrite nühkimine.

Sten-Aleks Pihlak
Algselt planeeritud kohanumber (16 547 - toim.) jäi küll napilt saavutamata, kuid plaan viie tunniga maraton läbida sai laias laastus teoks.

Rivo Sarapik
Ei osanud eelnevalt midagi oodata. Raske oli küll. Vingerpussi keeras jooksu ajal spordigeel, mis kõhu segamini lõi. Nii oligi aeg-ajalt tunne, et jätan selle kõik pooleli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing