Noored ettevõtjateks

Signe Sillasoo 05. oktoober 2007, 00:00

Nii Tartus kui ka Tallinnas toimunud konverentside saalid olid ettevõtlushuvilisi noori pilgeni täis. "Edu põhjuseks on ehk see, et pakume noortele teenust, mida haridussüsteem pakkuda ei suuda," tõi ettevõtmise korraldaja Tarvi Tiits välja noortekonverentside menu põhjuse.

"Meie tööpõld ei oleks päris kindlasti nii lai, kui Eesti haridussüsteem suudaks pakkuda noortele rohkem ettevõtlustemaatikaga seonduvat," lisas ta.

Lisaks ettevõtlusteadmiste jagamisele ja õpetlikele ettekannetele on aastate vältel olnud korraldajate peamiseks eesmärgiks innustada noori konverentsil osalejaid enda häid ideid julgemalt teoks tegema. "Ettevõtmise keskne idee ei ole see, et kõik kohe oma äri hakkaksid tegema. Pigem soovime ärgitada noori võtma vastu otsuseid, vastutama, lahendama probleeme ja haarama initsiatiivi," lisas konverentsi teine eestvedaja, Anu Vunk.

Tarvi Tiitsi kinnitusel näitab ettevõtmise "Õpilasest ettevõtjaks" kolmeaastane korraldamiskogemus, et järjepidev töö ja konverentsidel räägitu on ärgitanud mitmeid noori ettevõtlikkusele ja andnud motivatsiooni ka päris oma ettevõttega alustamiseks.

"Olen ise ehe näide. Eelmisel aastal asusin õppima TTÜsse majandust, teadmata, kas see on õige valik. Olles koolis tutvunud majanduskliimaga ja käinud ära ka sügisel toimunud konverentsil, tundsin, et olen omas elemendis. Et see on just see, mida edasi tahan teha," selgitas Vunk ja kinnitas, et sai ürituselt positiivse tõuke.

Agaratest noortest koosnev MTÜ Õpilasest Ettevõtjaks plaanib jätkata konverentsidega kindlasti ka järgmisel aastal.

"Millises vormis ja kuidas need täpselt toimuvad, on praegu veel vara öelda," tunnistas Tiits, ent mõtteid ja tulevikuplaane neil on. Tema sõnul on töös ettevõtluse tugiportaali loomine ning plaan aidata õpilasfirmad oma toodetega suurte poekettide müügiriiulitele.

Võin julgelt väita, et konverents meeldis mulle. Hästi korraldatud, sujuv, apsakaid ei olnud ning mis kõige tähtsam, esinemised ei olnud liiga pikad. Hea oli ka see, et kõik toimus reaalselt kohapeal. Ei olnud tuima ettelugemist, vaid pigem elavad situatsioonid muhedate ja lõbusate esinejatega.

Selliseid üritusi on noortele kindlasti vaja, eelkõige juba silmaringi laiendamiseks. Ka edasiseks tegutsemiseks annab säärane üritus kindlasti julgust. Koju jõudes jooksis mul endalgi peast mõte läbi, et küll ma olen tubli, et enda jaoks midagi põnevat tegin.

Kõik esinejad tegid kõvasid motivatsioonisüste, rääkides kõigest heast ja põnevast. Reaalsest etapilisest tegutsemisest küll juttu ei olnud, pigem käis ettevõtlusmaastikul toimuva entusiastlik kirjeldamine, kuid usun, et sinna kogunenud noortele hakatistele piisas sellest täiesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing