Elamu üldine heakord tähtsustub

Enn Tosso 08. oktoober 2007, 00:00

Kui viimastel aastatel kasvas kiiresti remonditud ja remontimata korterite hinnavahe, kuna ehitusmehi oli raske leida ja ehitushinnad tõusid, siis nüüd on suhteliselt lihtsam ja kasulikum müüa remonditud korterit.

Ent kõige tähtsamat rolli mängib viimasel ajal siiski maja seisukord, mis võib hinda mõjutada viiendiku võrra.

ERI Elamispindade kinnisvara tegevjuhi Mart Saa hinnangul ei ole olukord palju muutunud. Meelsasti ostetakse heas korras kortereid, kus remonti tegema ei pea ning on olemas köögimööbel ja üht-teist muudki vajalikku.

"Olulisemaks on kindlasti aga tõusnud maja üldine seisukord," rõhutab Saa ning lisab, et kindlasti on lihtsam müüa majas, mis on renoveeritud või muidu heas korras hoitud.

Kehvemates majades on täna müügiga lood päris rasked ja seal peab hinda oluliselt keskmisest alandama. Tema kinnitusel võib korteri enda väga hea seisukord nõnda raisku minna, kui soovitakse saada kõrgemat hinda.

Kaanon Kinnisvara juhatuse liige Härmo Haljaste arvab, et kuna ehitusturg alles hakkab rahunema ning korralikke töömehi on endiselt raske leida, siis on remonditud korterit oluliselt lihtsam müüa kui remontimata pinda.

Ka ehitushindade kiire tõus viimasel ajal ei soosi remontimata korteri ostmist, sest parendusteks tehtavad kulutused võivad osutuda suuremaks kui korteri turuväärtuse tõus.

Remontimata korteri omanikul on ostu-müügitehinguni jõudmiseks ilmselt lihtsam müügihinda alandada, kui alustada praeguste ehitushindade juures renoveerimistöödega. "Arvestades praegust nõudluse järsku vähenemist ning pakkumise hüppelist tõusu, on tehinguni jõudmise eelduseks paindlikkus ostja suhtes nii hinna kui ka tehingu tingimuste osas," märgib ta. Müüki toetab Haljaste arvates maja üldine hea seisukord.

Sõle tänaval kahetoalist korterit müüv Marina Puusepp märgib, et renoveerimata majas on tõepoolest keerulisem korterit müüa. Samas on Pelgulinnas väga vähe täielikult korda tehtud maju, mistõttu on ostjatel vähe võimalusi valida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing