Laenud

ÄP 08. oktoober 2007, 00:00

Laura Käesel, Hansapanga turundusdivisjoni assistent
Laenutingimused on tegelikult pikka aega muutumatuna püsinud. Tegu on tingimuste kaasajastamisega vastavalt muutunud majanduskeskkonnale. Ei saa rääkida tingimuste karmistamisest, pigem oleme jätkuvalt lähtunud vastutustundliku laenamise põhimõttest. Sel aastal on suurim muudatus olnud kevadel laenutaotlejalt nõutava sissetuleku alampiiri tõstmine.

Teisi muudatusi laenutaotlejale esitatavates tingimustes pole.

Arvi Lipp, Sampo Panga eraisikute krediidiriski juht
Laenutingimusi pole viimasel ajal oluliselt muudetud. Ainsana on tõstetud minimaalse netopalga nõuet (8000 krooni) ja korrigeeritud laenu teenindamise määrasid, kuid see on tähendanud pigem aastaid kehtinud tingimuste vastavusse viimist tänaste tasemetega.

Reelika Raamat, Nordea Pank Eesti kommunikatsioonijuht
Oleme laenuvõtmise tingimused viinud vastavusse tänase majanduskeskkonnaga, mitte niivõrd neid karmistanud. Näiteks ajakohastas Nordea maikuus oma senist eraisikute krediidipoliitikat, viies sissetulekute piirid kooskõlla reaalse elukalliduse tõusuga.

Nüüdsest on eluasemelaenu taotlemiseks vajalik minimaalne sissetulekulävi Tallinnas ja selle lähiümbruses elava üksiklaenaja puhul 10 000 krooni, muudes Eesti piirkondades 8500 krooni.

Kui laen võetakse leibkonna peale, on minimaalne sissetulekunõue Tallinnas 15 000 krooni ja mujal Eestis 13 000 krooni.

Sigrit Õlle, Eesti Krediidipanga krediidiosakonna tootehaldur
Laenu saamine sõltub ennekõike laenuvõtjast. Kui tegemist on korraliku inimesega, ei saa rääkida, et miski oleks karmistunud, vähemalt meie pangas mitte.

Eluaseme tingimustest on muutunud tagatisvara aktsepteerimisväärtus ja minimaalne sissetuleku piir. Sissetulekute osas on minimaalse sissetuleku piir tõstetud Tallinnas ja Harjumaal 5500 kroonini, mujal 4500 kroonini kuus.

Varem oli võimalik saada laenu kuni 85 protsenti tagatisvara aktsepteerimisväärtusest, tänaseks on see määr langenud 80 protsendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing