Tallink sai endale Superstari

Romet Kreek 08. oktoober 2007, 00:00

Itaalias lasti reedel vette Tallinki uus laev Superstar, mis hakkab tuleval aastal seilama Tallinna ja Helsingi vahel.

"Põhimõtteliselt hakkab Tallinki laevade liiklus Tallinn-Helsingi liinil olema tihedama graafikuga ja kiirem kui paljude Eesti suurlinnade vaheline bussiliiklus," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Enn Pant börsiteate vahendusel.

Laeva kiirus võimaldab katta Tallinna ja Helsingi vahelise veevälja vähem kui kahe tunniga. Laev mahutab 2080 reisijat ja 1930 liinimeetrit sõidukeid. Kajuteid on 186 ja voodikohti 736.

Lisaks uuele laevale andis Tallink rendile Autoexpress 2, mis hakkab Venezuela ettevõtte käe all tööle selle riigi rannikul. Tallink pidas tehingut heaks, kuna seda tüüpi laevade kasutamine on kõrge kütusekulu ja tõusnud kütusehindade tõttu kallis. Arvatavasti peab tehingut heaks ka Venezuela kompanii. Venezuela naudib suure naftatootjana olukorda, andes naftat isegi alla turuhinna seltsimeestele mujal Ladina-Ameerikas. Ju on kütusekulu neile teisejärguline probleem.

Tallinki börsiteated avaldati pärast seda, kui börs oli kauplemise otsad juba kokku tõmmanud.

Tallinki aktsia hind seisis 19,09 kroonil ehk maksis 1,22 eurot. Aktsia käibeks tuli 4,7 mln krooni.

Tallink oli üks ettevõte kaheksast, mille aktsia hind oli samal tasemel, mil päev varem börsi sulgemise ajal. Tõsi küll, kahe ettevõtte aktsiaga tehinguni ei jõutudki.

Suurima käibega (12 mln krooni) oli kasiinoketi Olympic EG aktsia, mille hind laskus 0,7 protsenti, 86,21 kroonini ehk 5,51 euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing