Tasuline parkimisala mõjutab üürilevõtjaid

Kristina Sõmerik 08. oktoober 2007, 00:00

Käesoleva aasta aprillis laiendati tasulise parkimisala Tallinnas praktiliselt kogu kesklinna alale.

Tõsiselt mõjutab laiem parkimisala kesklinna üürikorteri võtnud inimesi.

Millised on nende võimalused ning kuidas on parkimisala laienemine üüriturgu mõjutanud?

Mugav parkimine on korteri üürimise juures oluline argument, mistõttu see on omanike ja üürnike jaoks tähtis teema.

Korter, mis asub tasulisel parkimisalal ning mille juurde parkimiskohta hoovis või mujal pakkuda pole, äratab reeglina vähem huvi. Sinna üürniku leidmine võib võtta aega pikemaks ning omanikul tuleb varuda kannatust. Paljude kesklinna üürnike jaoks aga ei olegi parkimiskoha olemasolu määrava tähtsusega, kuna üürnikul ei ole autot. Seetõttu ei saagi ütelda, et parkimiskoha ja korterisse üürniku leidmise aja vahel oleks otsene seos.

Millised võimalused on siiski üürnikul, kel igapäevaselt on vaja autot kodu juurde parkida, kelle korteri juures aga eraldi parkimiskohta ei ole?

Üks enamlevinud võimalusi on osta endale piirkonna parkimiskaart, mis kesklinnas maksab 1500, südalinnas 2500 ja vanalinnas 3500 krooni kuus.

Lisaks sellele saab parkida ka läheduses asuvates parkimismajades või parklates.

Valvega parkimismajades või parklates parkimine on küll turvalisem, kuid samas ei pruugi neid olla korterile piisavalt lähedal, mis teeb parkimise ebamugavaks.

Kui tegemist on korteriga uues korterelamus, kus elanikele on jaotatud parkimiskohad, kuid üüritava korteri juurde parkimiskohta ei kuulu, oleks mõttekas panna koridori teadetetahvlile kuulutus, et soovitakse üürida parkimiskohta.

Sellised kuulutused mõjuvad ning reeglina saadakse suhteliselt hea hinnaga parkimiskoht. Üürniku jaoks on üks odavamaid parkimisvõimalusi registreerida end üürikorterisse ning taotleda elaniku aastakaarti, mis maksab 100 krooni.

Elaniku aastakaarti saab taotleda inimene, kes on vähemalt aasta olnud Tallinna elanik.

Omanike jaoks oli üürnike korterisse registreerimine varem riskantne, kuna nii võisid tekkida komplikatsioonid üürnikust vabanemisel.

Tänaseks on seadust muudetud ning nüüd võib omanikul ainuisikuliselt sissekirjutuse lõpetada. Selleks tuleb esitada taotlus linnavalitsusele, kus tehakse registrisse vastavad kanded. Seega on praegu omanikel oluliselt lihtsam lubada üürnikel end korterisse sisse registreerida, ilma et hiljem probleeme tekiks.

Autoga üürnikel on kesklinnas valikuid üsna mitu. Parim lahendus on muidugi leida korter, mille juurde kuulub parkimiskoht hoovis või mõnel muul piiratud alal. Kuid kui rahakott kannatab, saab alati kasutada tasulisi teenuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing