Kohtade pakkujad püüavad väliskliente

Merike Lees 09. oktoober 2007, 00:00

Eelmisel kuul Helsingis toimunud messil "Sekretär ja assistent 2007" olid väljas nii Pirita TOP SPA Hotell kui ka Pärnu Konverentsibüroo, mõlemad eesmärgiga tutvustada oma seminaripidamise võimalusi.

Pirita TOP SPA on saanud valmis uued konverentsiruumid ja reklaamis neid.

Hotelli vastuvõtujuhi Marek Süldi sõnul oli huvi nende vastu suur.

"Huvi oli üllatavalt suur nii konverentside kui ka lõõgastuspakettide vastu," rääkis ta.

Kahepäevase messi esimesel päeval külastas üritust enam kui 9000 inimest, mis oli Süldi sõnul väga hea tulemus. Lisaks sellele oli kohe näha, kuidas suurenes ka hotelli kodulehe külastatavus.

"Igal juhul tasuvad sellisel messil käimise kulud end kuhjaga ära," kinnitas Süld.

Samal messil oli väljas ka Pärnu Konverentsibüroo, mille konverentsiturismi spetsialisti Liisa Paasiku sõnul on Pärnu konverentsipaikadel potentsiaali võõrustada rohkem just välisturiste.

"Meie sihtrühmad lisaks Eestile ongi Soome, Läti, Rootsi ja Saksamaa, pikemas perspektiivis oleme mõelnud ka Norrale," selgitas Paasik.

Messikülastajate huvi Pärnu vastu oli elav ja küsiti ka konkreetseid pakkumisi planeeritava ürituse korraldamiseks Pärnus.

Esimesel poolaastal käis Pärnus 15 500 konverentsituristi, neist enamik - 88 protsenti oli pärit Eestist.

Ülejäänud 12 protsendist väliskülalistest moodustasid enamuse soomlased, üllatuslikult järgnesid neile inglased. Kolmanda ja neljandal kohal olid lõunanaabrid lätlased ning leedukad.

Suurim konverentsikeskus Pärnus on Strandi hotellis, kus on suurim valik eri suuruses ruume. Pärnu kontserdimajas on aga suurim saal, kuhu mahub 800 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing