Konkurendi juurde seminarile?!

Merike Lees 09. oktoober 2007, 00:00

Kui ettevõtte või osakonna iga-aastane seminar jälle ukse ees, on korraldajatel alati palju peavalu sobiva koha leidmisega. Inimesed ei taha ju mitu korda ühes ja samas kohas käia, vaheldust on vaja.

Näiliselt ei ole ju kohtadest puudu, kuid nende broneerimisega on tükk tegu. Kes piisavalt palju ette ei mõtle ja varakult ruumi kinni ei pane, ei pääse üldse löögile.

Sellest ei maksa aga heituda, vaid mõelda hoopis teistele võimalustele - miks mitte teha seminar kolleegide või partnerite firmas?

Esmapilgul tundub väga imelik ja võõristav - kuidas ikka minna teiste juurde sooviga kasutada nende nõupidamistesaali oma inimeste koolitamiseks?!

Aga häbeneda pole siin midagi, sest tegelikult selline praktika juba vargsi levib ja kui viisakalt küsida, siis suu pihta ei lööda.

Meenub, kuidas pidasime aastalõpu seminari Kalevi uues kontoris Jüris, pärast tehti meile ka ekskursioon magusatootmises. Väga põnev oli uudistada nende uue büroo sisekujundust ja ruumilahendust ning vaadata, kuidas valges kitlis Oliver Kruuda nõupidamisteruumi klaasseina tagant mööda lehvis. Igal juhul huvitavam ja erilisem, kui istuda mõne konverentsikeskuse steriilses ja isikupäratus toas ning oodata loovaid ideid, millega järgmist tööaastat sisustada.

Või teine näide, kus Äripäeva logistika teabekeskuse inimesed pidasid väliseminari Quelle logistikakeskuses.

Sealne inimene oli ühtlasi seminari külalisesineja, kes tegi väga praktilise ja näitliku ettekande. Meie inimestele väga hariv ja teemakohane ning andis kindlasti paremaid impulsse ja rohkem ideid tulevikuks kui mõnes teemavälises kohas peetud nõupidamine.

Tasub olla julge ja uurida erinevaid võimalusi. Kui võõrustajal on avatud ettevõte, kel ei ole paranoilist hirmu, et külaline tema ärisaladusi varastab, siis ei peaks tal selle vastu midagi olema. Partnerlus saab aga uusi väljundeid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing