Videokonverents säästab sõidu- ja ööbimiskuludest

Virge Viljus 09. oktoober 2007, 00:00

Olenevalt süsteemi tehnoloogilisest kvaliteedist ning turvalisuse astmest kujuneb ka videokonverentsi maksumus.

Kui lihtsamaid ja mitteformaalsemaid videokõnesid saab täna teha juba tasuta MSNi, Skype'i jt suhtlustarkvarade abil, siis ärisuhtluseks on soovitatav kasutada kvaliteetsemat tehnoloogiat.

Üldjuhul saab sellise tarkvara abil ühendada kaks osapoolt. Tasuta lahenduste puhul tuleb arvestada nii väikse resolutsiooniga pildi kui ka kajaga heliedastuses.

Keskmise tasemega süsteemide puhul on tegemist spetsiaalse videokonverentsi aparaadiga, mille pildi- ja heliedastuse kvaliteet on tunduvalt parem ning võimaldab ühendada mitu osapoolt. Lisaks on selliseid seadmeid võimalik ühendada nii projektori, teleri kui ka arvutiga.

Kõige arenenumad videokonverentsi süsteemid on sellised, kus kõrgekvaliteetsete seadmete juurde kuulub ka spetsiaalselt möbleeritud ruum, mis tekitab visuaalse efekti, nagu videokonverentsi vahendusel osalevad partnerid istuksid elusuuruses ümber laua.

Selline süsteem on kasutusel USAs ja Euroopa suuremates riikides ning loodetavasti jõuab varsti ka Eestisse.

Võtame näiteks ühe Eesti ettevõte, kes tegutseb aktiivselt ka Läti ja Leedu turul ning peab vajalikuks korraldada igal nädalal kolme riigi vahelist poolepäevast nõupidamist, kus igast riigist osaleb kaks inimest.

Kui sõita selleks Riiga, läheb see peakorterile maksma ca 15 000 krooni. Videokonverentsi teenuse kasutamine võimaldab kulusid kokku hoida 50 protsendi ulatuses.

Kui videokonverentsi on vaja teha mõni kord aastas või isegi harvemini, on mõistlik seadmeid rentida.

Seadmeid pakub Datel, kes tuleb nendega kliendi soovitud kohta. Lihtsam võimalus on kasutada videokonverentsi tehnikaga varustatud ruume, mida pakuvad näiteks Elion ja Petrasol.

Seadmed võimaldavad ühendada rohkem kui kaks osapoolt erinevatest riikidest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing