Annus tuli Pae karjääri heitluses võitjaks

Agnes Ojala 10. oktoober 2007, 00:00

Hoonestaja peab ümbruse heakorrastama ja saab võimaluse ehitada alale korterelamud.

Pae karjääri ala hoonestusõiguse saanud OÜ Constancia juhatuse liige Tõnu Korts projektile kuluvaid summasid ei nimetanud.

"Pae puhkealale on kavandatud pargiala, spordiväljakud, eluhooned ja büroohoone. Ainuüksi pargiala, kus on võimalik puhata või aktiivselt sporti teha, koguinvesteeringuks prognoosib Constancia ligi 90 miljonit krooni," ütles Korts. Ettevõte soovib töödega alustada niipea kui võimalik.

Tallinna maa-ameti jurist Helena Koorts ütles, et kuigi Pae karjääri hoonestusõiguse konkursile laekus kolm pakkumist, jäi sõelale vaid üks, sest teised ei vastanud konkursil seatud nõuetele.

Pakkumise esitasid OÜ Constancia, Oliver Kruuda suuromanduses olev AS Kalev Real Estate Company (Kalev REC) ja Endel Sifile kuuluv OÜ Krypton Group. Komisjon valis alguses välja kaks pakkujat, Krypton Groupi oma ei vastanud tingimustele, sest ettevõte ei esitanud kõiki nõutud dokumente, teatas linna maa-amet. Hiljem jättis Kalev REC aga esitamata lõpliku detailplaneeringu eskiisi ja lisatingimustele vastamise hindamiseks vajalikud dokumendid.

Koortsi sõnul peab hoonestaja tasuma 2,35 miljoni kroonise hoonestusõiguse seadmise tasu ja kahe kuu jooksul alates tulemuste kinnitamisest sõlmima võlaõigusliku lepingu.

Pae puhkeala pakkumise tulemuste kinnitamine on Tallinna linnavalitsuse tänase istungi päevakorras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing