Eesti Raudtee andis peamaja hinnas järele

Anne Oja 10. oktoober 2007, 00:00

Eesti Raudtee avalike suhete juhi Urmas Glase sõnul lasi firma viimasel konkursil oma peahoone hinna vabaks, sest 212 miljoni krooniga ei tahtnud seda keegi osta.

Kolmandal enampakkumisel, mis kuulutati välja tänavu kevadel, osales neli firmat. "Parimate pakkujatega peeti seejärel läbirääkimisi, mis võtavad ka oma aja," põhjendas Glase müügiotsuse venimist.

"Nii hull see asi ka ei ole, et hind oleks langenud kordades," sõnas Glase lõpliku hinna kohta, mida osapooled avaldada ei soovinud. "Konkurss välistas selle."

Glase lisas, et Eesti Raudtee peahoone müügi tagant pole mõtet otsida ka meeleheidet, sest riigifirma uus peakorter valmib eeloleval kevadel ning seejärel poleks neil vana hoonet lihtsalt enam vaja.

Eesti Raudtee jääb pärast omandiõiguse üleminekut ja kuni uue peamaja valmimiseni Pika tänava ruumidesse rentnikuna.

Ehkki Pikk 36/Olevimägi 5, 7 hoone asub Tallinna vanalinnas, on ta ehitatud möödunud sajandi 20ndatel aastatel kortermajaks. "Eks uus omanik otsustab, kas ehitab selle taas kortermajaks või jätkab kontoripindade rentimisega," märkis Glase.

Pika tänava kinnistu suurus on 1184 ruutmeetrit.

Telliskivi tänaval paiknevat 2618ruutmeetrist ärimaad müüs Eesti Raudtee sel kevadel 30 miljoni kroonise alghinnaga. Parima pakkujaga käivad praegu läbirääkimised ja tõenäoliselt saab see hoonestatud maatükk müüdud, rääkis Glase.

9481ruutmeetrise Suurtüki tänava maatüki eest tahtis Eesti Raudtee saada vähemalt 50 miljonit krooni. Maast huvitunud Tallinna linna pakkumine firmat aga ei rahuldanud. Praegu selgitavad Eesti Raudtee ja linn välja maa tegelikku hinda. Millal ja kas tehing üldse teoks saab, pole teada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing