Karoli Hindriks - julgelt värviline nagu MTV

Christel Karits 10. oktoober 2007, 00:00

Meesteportaali mees.eu lugejad valisid Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluva Karoli sel aastal Eesti seksikaimaks naispoliitikuks, samas on ta MTV Eesti juhina ülemaailmse telekanali Baltimaade kaanetüdruk, kes kinnitab oma imagoga hüüdlauset "Planeedi popim pätt!"

"MTV kohandas minu stiili. See on bränd, mis julgust ei karda. Meie sümbol on selline otsekohene möllav teismeline. Vahepeal oligi mul juba liiga konservatiivne joon," tunnistab Karoli.

Ta on Veerenni tänava büroohoones asuvasse lustakasse toimetusse jõudnud läbi tugeva vihmasaju. Blondid juuksed on pisut sassis, aga silmad säravad ning hamba peal helgib tilluke briljant. Jalas on tal punased naljakalt tömbi ninaga kingad ja ees punaste raamidega prillid, mille külgedel pisikesed lilled. Pluus on ka punane, sest Karoli jumaldab punast. Roosat muidugi ka!

Karoli ei häbene tunnistada, et kest on oluline. "Kellena välja paistame, need ka oleme," on ta veendunud. "Iga päev kogeme ju seda. Kui on ikka tunne, et täna näen hea välja, siis selline enesesse suhtumine mõjutab ka teiste arvamust ja oledki edukam."

Koolilapsena pingutas Karoli välimuse pärast päris palju. Ta võis olla umbes kaheksa-aastane, kui sai kingiks Barbie noorema õe Skipperi. Siis tekkis piigal unistus olla ideaalselt silutud. Ta läks koos pinginaabriga tantsutrenni ja nautis laval liikumist väga, sest see oli nii naiselik.

Keskkooli ajal oli menüü mõistagi kesine "Trenn ja seepeale porgandimahl, Figura tee," ei ole loetelu pikk. Keskkooli lõpetas Karoli USAs ja seal olles käis ta iga päev jooksmas.

Helkuritüdruk ütleb, et talle meeldib tähelepanu, esineda ja rääkida. Sellest saab energiat.

Ta meenutab naerdes esinemist Europarlamendis, kus saalis istusid põhiliselt hallis ülikonnas tõsised mehed. Muidugi ei pannud Karolit keegi tähele. "Aga kui kõne ära pidasin, vaatasid mulle vastu oh millised näod," on ta kelmikalt võidukas. Blondid kiharad ja vallatud kurvid võivad olla tõepoolest tugev laskemoon. Karoli ei mõista, miks mõned naised ei oska seda ära kasutada, mis neil on. Norras toimunud innovatsioonikonverentsil tõmbas ta tähelepanu oma punasesäbrulise kleidiga, sest ülejäänud mehed-naised kandsid konservatiivset tumehalli. "Paljud inimesed unustavad värvid ära, aga värvid annavad nii palju särtsu!" Nagu seegi, kui aeg-ajalt pisut raamidest välja astuda.

Karoli ostis näiteks ühelt tööreisilt Londonisse kõrvarõngad - sellised istuvad konnad, kellel kübar peas. "Kui nendega koosolekule lähen, pole võimalik, et keegi kohalolijatest tõsiseks jääb," on ta veendunud. Samas ei karda noor juht, et teda päriselt kerglaseks peetaks. "Kui oled väliselt julgem, siis tuleb seda tasandada teiste asjadega. Oma jutu ja tegudega," leiab ta.

Oma vanuse kohta on Karoli Hindriksi kaalukate saavutuste rivi pikk. 1999. aastal lõi ta õpilasfirma ja aasta hiljem, vaid kuueteistaastasena patenteeris ta Eesti noorima leiutajana oma idee - pehme helkuri. Helkuritüdruk on oma muinasjutuloost käinud rääkimas üle maailma - Pariisis, USAs, Belgias, Suurbritannias ja Andorras. Ta on sõna võtnud Europarlamendis ja ka sel sügisel ootab ees esinemine Brüsselis. Selle aasta kevadel sai Karolist MTV Eesti juht, kuid tulevikus lubab piire nihutav tütarlapselikult noor naine poliitikasse naasta.

Praegune töö soosib mõistagi palju reisimist ja Karoli ei häbene tunnistada, et suvel tegi ta Pariisis ja Londonis oma krediitkaardile päris hea rünnaku. "Palju küll poodidesse ei jõua, aga kui peaks aega olema, siis alati ostan üht-teist kaasa," avab ta. Riiete juures pole kaubamärk oluline. Pigem loeb kvaliteet ja materjal. "Olen emotsionaalne inimene," põhjendab Karoli mõnikord tagantjärele naljakana tunduvaid valikuid. Väga palju leiab aga tema kapist H&M ning Zara tooteid. Samas, kosmeetika osas on Karoli väga valiv. "Kasutan mitme firma tooteid. Juustehoolduses Tigi või Sebastiani seeriaid, kosmeetikast meeldivad näiteks Dior, Kenzoki ja Body Shop."

Helkuritüdrukule meeldivad igasugused naiselikud vidinad. Ehk vastukaaluks MTV pätipoisi imagole ja tegelikult karmilt pingelisele tööle. Kui ta saaks, tassiks terve Mustri poe endale. Pariisist ta tiriski punaste täppidega valge lambi süles Tallinna. Koju, see tähendab pisikesse ühetoalisse Fahle maja viimasele korrusele, kust näeb Ülemistet. Toas on punast ja roosat ja täpilist ja lilli. Vannitoa ja köögi vahelt võttis Karoli seina maha ja nüüd saab ta vannist otse järvele vaadata ning uuteks suurteks tegudeks energiat talletada.

Fotod: Indrek Susi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing