Raamatud

ÄP 10. oktoober 2007, 00:00

 • Brigid Keenan
 • Varrak
 • 300 lk
Brigid Keenan on karjääridiplomaadi abikaasa, kes on nelikümmend aastat oma mehe kannul ühelt maalt teisele kolinud. Ühel vastuvõtul Kasahstanis küsib Rumeenia saadiku noor abikaasa, kas ta peaks loobuma oma arstikarjäärist ja järgnema mehele või pöörduma tagasi Bukaresti, seades ohtu perekonna? Küsimus paneb Brigidi oma elu üle järele mõtlema: kas ta tegi õigesti, kui kunagi oma ajakirjanikutööst loobus ja rändavaks saadikuprouaks hakkas?

Ta hakkab meenutama kõike aastate jooksul juhtunut, kui mehe töö viis neid koos tütardega nii Barbadosele kui ka Trinidadi, Süüriasse ja Indiasse … Sümpaatseks teeb jutustuse, et proua Brigid ei eputa ega kiitle, vaid pigem pisendab oma väärtusi. Nii on raamat täis naljakaid äpardusi, mis tulenevad peategelase saamatusest või hajameelsusest. Toetav lugemismaterjal kõigile alaväärsuskompleksi all kannatajatele!

Brigidit kosides lubas tema abikaasa AW: "Ma ei saa lubada, et sa saad rikkaks, aga ma luban, et igav ei hakka sul kunagi." Raamatu lõpus tõdeb naine, et mees on oma lubadust igati pidanud. Ja veidi etteaimatavalt tunnistab, et mehele järgnemise nimel tasus hüljata moetoimetaja karjäär Londoni ajalehes.

Elo Odres

 • Meritta Koivisto
 • Varrak 2007
 • 167 lk
Viis naist, kõik õnnetult abielus, jagamas ühte armukest. Nagu ikka, tulevad salasuhted millalgi päevavalgele. Keegi peab sellepärast surema ja miski pole pärast seda enam nii kui enne. Seda raamatut lugedes võib igaüks mõtiskleda abielu ja selle rikkumise üle, autor omapoolset hinnangut ei anna. Raamat lõpeb lausega: "Nad tegid kõike valesti. Ja kõike õigesti." Selles tundub olevat sügav mõte. Valmis tõdesid ei ole, kõik mis toimub, on inimlik ja millekski vajalik. Tegemist ei ole filosoofilise teosega, pigem võiks raamatut lugeda kui näiteks teleseriaali stsenaariumi. Haarav lugemine, kiiremaile rohkem kui üheks õhtuks seda raamatut vist ei jätkugi.

Katri Soe

 • Detlef Jena
 • Kunst 2007
 • 423 lk
Vene tsaarinnade-keisrinnade rida ajaloos on kirev. Alates Ivan Julma seitsmest naisest kuni Vene viimase keisri Nikolai II abikaasa Aleksandra Fjodorovnani on Venemaal võimu juures olnud kümneid tugevaid naisi. Palju sõltus nende elus sellest, kas neil tuli olla domineeriva tsaari allaheitlik kaasa või nõrga isevalitseja selgroog. Tihti olid naised vaid sünnitusmasinaiks, kelle ülesanne oli tuua ilmale võimalikult palju terveid järeltulijaid. Aga oli ka neid, kes suutsid olla oma mehe peamisteks nõuandjateks nii poliitikas kui ka sõjas. Vähemalt kuuel korral on olnud naine Venemaal ainuvalitseja. Need lood väärivad lugemist ja meeldejätmist.

Katri Soe

 • Bookey Peek
 • Varrak
 • 280 kr
Kui parajasti pole võimalik Aafrikasse reisida, ajab ka see raamat asja ära. Lugeda musta mamba sahistamisest läbi rohu ongi hulga turvalisem, kui seda oma silmaga näha. Autor Bookey Peek ja tema abikaasa Richard on Zimbabwes elukutselised safarigiidid. Turistidele lisaks leiavad nende hotellis peavarju ka mitmesugused hätta sattunud metsloomad. Nii et midagi Gerald Durrelli lugude sarnast. Peategelaseks on tüügassiga Poombi. Lustakad loomalood on mõõdukas vahekorras tembitud Zimbabwe poliitiliste ja ühiskondlike probleemidega.

Elo Odres

 • Ismail Kadare
 • Varrak
 • 150 lk
Albaania mäestikupiirkonnas ristuvad põgusalt linnast eksootilisele pulmareisile tulnud noorpaari ja noore mägilase Gjorgi elud. Noor abielumees on sisse võetud mägilaste vanadest tavadest, mida dikteerib iidne seadustekogu Kanun. Nende reeglite järgi elav Gjorg samas on hakanud Kanuni tõdedes hoopis kahtlema.

Ismail Kadare on ise albaanlane, nii et küllap ta teab, millest ta kirjutab, kuigi ta elab Prantsusmaal. Raamatust ei saa aru, mis ajal tegevus toimub. Mägilaste kombed ja olme on keskaegsed, samas lendavad taevas lennukid.

Elo Odres

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 10:37
  Otsi:

  Ava täpsem otsing