Täname kirjutajaid!

ÄP 10. oktoober 2007, 00:00

Rõõm on tõdeda, et Dilemma eelmises numbris ilmunud üleskutse avaldada arvamust ajakirja kohta leidis päris elavat vastukaja.

Sisukaima kirja eest saab Tom Tailori lõhna Speedlife Reet T. Tallinnast.

Lähtudes kahest praegu kuumast teemast, palume teid seekord kirjutada, mida arvate uue perekonnaseaduse eelnõust?

Teiseks on Dilemma lugejate seas kindlasti palju vastutavatel ametikohtadel naisi, kes ei saa endale lubada pooleteiseks aastaks lapsega koju jäämist. Kirjutage meile, kuidas olete teie olukorra lahendanud: kas lapsega on kodus isa, vanaema või hoidja? Ja kas olete vanemahüvitisest loobunud või läheb palk mõne sugulase kontole?

Põnevat kirjude lehtede aega soovivad Dilemma toimetajad Katri ja Elo

Olen noor naine, kes alles otsib elus seda, millega tõeliselt tegeleda tahaks. Kirjutised naisjuhtidest ja nende karjäärilugudest on innustavad ning tekitavad tunde, et ka mina võin sellega hakkama saada. Mõtlema panevad ka lood naistest, kes on oma äriga alustanud - see on samuti üks võimalus, mida oma karjääriplaanis kindlasti kaalun.

Meeldibki just see, et käsitlete tegelikult samu valdkondi, mida teised naisteajakirjad. Aga asjaliku ja teistsuguse nurga alt - olgu see suhted, köök, mood, reisimine. Üks hästi meeldejääv ja inspireeriv artikkel oli kunagi Kairi Aarikust, kes oma pingelise tööelu ja põneva koduse elu kõrvalt praktilist näputöödki jõuab teha.

Dilemma eelis on see, et ta ilmub koos Äripäevaga. See ajaleht käib ju paljudes ettevõtetes ja kui Dilemma juba laual on, siis loevad kõik.

Tore on, et olete leidnud oma lugude jaoks naisi, kes pole veel avalikkusele väga tuntud.

Minu lemmikuks on välismaa-rubriik, kus kirjutate tublidest naistest mujal maailmas. Ursula von Leyeni elu tundub tõepoolest uskumatu! Ka mina arvan, et laste kõrvalt on väga raske teha edukat karjääri, kui sul pole häid abilisi. Ja ma arvan, et pole põhjust häbeneda, et sa ise pole supernaine, kes käib täiskohaga tööl, kasvatab kolme last ja teeb kõik kodutööd üksinda ära.

Saksamaal elavalt tuttavalt olen minagi kuulnud, et tegelikult pole väikeste lastega emal ka selles riigis sugugi kerge tööl käia. Sõimekohti ei jätku, lasteaiad ei ole nii kaua lahtigi, et ema saaks täiskohaga tööl käia. Pealegi arvavad seal paljud endiselt, et väikeste laste ema koht on kodus, mitte tööl. Isegi siis, kui lapsed juba koolis käivad. Meil küsitakse juba beebi emalt, et millal ta siis ometi tööle läheb. Saksamaal küsitakse aga: "Ega sa ometi mõtle veel tööle minna?!" Ka paindliku graafikuga või osalise tööajaga tööd pole seal sugugi lihtsam leida kui Eestis.

Millal ja kas emad peaks laste kõrvalt tööle minema, on üsna raske teema ja ma arvan, et kõige parem oleks, kui ema saaks seda ise valida ega peaks tundma ühiskonna survet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing