Kes sind hommikul unest äratab?

Signe Sillasoo 12. oktoober 2007, 00:00

Teisipäeva varahommikul püstitasin isikliku tippmargi - alustasin tööpäeva kell kuus hommikul. 5.40 taksoga uute kolleegide ja töökoha poole vurades tuvastasin kiirelt varajase ärkamise ja antud ametiga kaasnevad plussid: säästsin ennast varahommikusest stressirohkest kiirustamisest, ummikutest ja küünarnukitundest pealinna kaootilises ühistranspordis.

Kohale jõudes kohtasin varajasele hommikutunnile vaatamata hulka tegusaid inimesi. Töö käis hoogsalt juba Kuku raadios ja riburadamisi alustasid ka teised jaamad.

Punkt kell kuus läks stuudios põlema punane eetrituli. Mu uus kolleeg, töövarjutatav, Margus Kiiver alustas tööpäeva, juhatades sisse saate "Totaalne ärkamine".

Ligi kümne aastane kogemus raadioeetris ei reetnud vähimatki närvilisust ja häälevärinat. "Eks väike pinge on ikka sees, näiteks intervjuusid tehes, aga see on ainult hea," tunnistas kogenud raadiohääl.

Amet endast minu jaoks midagi stressirohket ei kujutanud, pigem vastupidi. Päev varem ettevalmistatud intervjuud ja vaheklipid tegid hommikuse programmi juhtimise igati sujuvaks. Ka muusikapalade nimekiri, uudised, ilmateade ja naljarubriigid olid arvutisse varem valmis pandud - kõik toimis nagu kellavärk. Mahlakad kommentaarid, positiivne ja noortepärane töökeskkond ning saatejuhtide lõbus hoiak tõstsid hea tuju pügalaid paari tunni jooksul veelgi.

Ka naerukrampe tekitavate vendade nirkide meelelahutusuudiste lugemine ei lasknud lõbusal tujul langeda.

Kahetsusega tõdesin pärast tööpäeva lõppu, et olen järgmisest päevast taas tavaline raadiokuulaja, kes kõige mahlakamatest eetriväliselt tehtud naljadest ilma jääb.

Margus Kiivri sõnul ei ole tööpäevad enam ammu alanud plaatides surfamise, mängimiseks sobivate laulude otsimise ja hunniku ettelugemist nõudvate paberitega. "Töö tehakse ära arvutiga. Meeletut playlist'ide printimist ja paberimajandust pole juba pikka aega," sõnab ta positiivsel toonil.

Küsimuse peale, millised on raadiosaatejuhi ameti miinused, ei oska ei Aleksander Ots ega Margus Kiiver suurt midagi vastata - neid lihtsalt pole. "Kahju on vast kõige rohkem sellest, et ära jäävad hommikused kodused kohvijoomised ja lehelugemised," tunnistas Kiiver.

Jälgima peab ka enda õhtuseid tegemisi, nädala sees peol käimist ja näpuviskamist lubada ei saa. Uneaeg ja varajane ärkamine nõuavad oma osa.

Mina paraku nii tark polnud ja eeskujulikult esimesel raadiotööpäevale vastu ei läinud, mistõttu hakkas ka energia tööpäeva lõpus kiirelt kustuma.

Elavad muusikaleksikonid saatejuhid enda sõnul pole, kuid muusikamaailmas ja ühiskonnas toimuv neid kindlasti ükskõikseks ei jäta.

"Oluline on raadiotöö juures ikka see, kas saatejuht kõlab eetris usutavalt või mitte. Paberilt maha lugejaid ei usu paraku keegi," tunnistas Aleksander Ots ja nentis, et muusikast mittehuvitatu oma selle ala parimaks ei saaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing