Väike SRC Grupp ähvardab BLRT-le kandadele astuda

Agnes Ojala 16. oktoober 2007, 00:00

Ettevõtete sõlmitud lepingu eesmärk on pakkuda Läänemere põhjaregioonis tegutsevatele laevandusettevõtetele tipptasemel laevaremonditeenust, teatasid osapooled.

"Pakume BLRT-le konkurentsi ka juba praegu, kuid koostöö Aker Yardsiga suurendab seda veelgi," ütles SRC Grupi juhatuse liige Hannes Lilp.

Konkreetsetest laienemisplaanidest Lilp veel rääkida ei soovinud, kuid märkis, et ettevõte on eesmärgiks seadnud saada suurimaks Läänemere piirkonna laevaremondiettevõtteks.

BLRT kommunikatsioonijuht Anu Hallik ütles SRC Grupi koostöölepet Norra suurpartneri Aker Yardiga kommenteerides, et see paneb ka nende ettevõtet edasi arendama.

"Konkurents on alati see, mis ettevõtted pingutama ja uusi eesmärke seadma paneb," märkis Hallik. "BLRT ei saa konkurentsi peatada, vaid areneb ise igas sfääris edasi."

Halliku sõnul on BLRT ja SRC vahel lisaks konkurentsile ka koostööd, mistõttu tuleb uus koostöölepe kasuks ka neile. "SRC-l ei ole vajalikku tehnilist infrastruktuuri ja baasi, näiteks kuivdokki, mida nad meilt üürivad. Paistab, et leppest võidavad mõlemad ettevõtted: suureneb efektiivsus ja lühenevad tähtajad," lisas ta.

Möödunud aastal oli SRC Grupi käive 176 miljonit krooni. Selle ja tuleva aasta numbreid ei soovinud Lilp avalikustada, öeldes, et prognoose on laevaremondis raske teha, sest tegevus on suhteliselt ettearvamatu.

Väskelt sõlmitud lepingu alusel tegutsevad SRC ja Aker Yards partneritena, et pakkuda laevaremonditeenust ettevõtetele, kelle laevad seilavad Soome vetes, samuti suvel Läänemerd külastavatele kruiisilaevadele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing