Eesti Pank on konservatiivne

Peeter Teder 17. oktoober 2007, 00:00

Eilseks suursündmuseks võib pidada Eesti Panga täpsustatud majandusprognooside avaldamist. Prognoose kärbiti veidi, kuid ometigi on need minu arust liiga konservatiivsed.

Meie keskpank pakub, et majanduskasvu aeglustumine ulatub 2009. aasta esimese pooleni ning kiireneb 2009. aasta teisest poolest. Arvan, et kiirenemine leiab aset juba järgmise aasta teises pooles.

Majanduskasvu aeglustumisest, kinnisvarasektori kriisist ja ehitussektori nõrgenemisest on räägitud juba suhteliselt pikka aega.

Usun, et Eestis on piisavalt palju avatud suhtumisega firmajuhte. Nad on valmis kaaluma ka nende arvamusest erinevaid vaateid. Seetõttu valmistuvad nad halvemateks aegadeks, suudavad nende saabudes kiiresti ümber orienteeruda ning majanduskasv kiireneb varem.

Tallinna börsil valitses eile Merko Ehituse ülemvõim, sest investorid kinnitasid oma ustavust altkäemaksuskandaali sattunud firmale. Ehitusfirma aktsia läks tõusu üsna pea pärast börsi avanemist, oli päeva sees isegi 4,4 protsenti plussis ja sulgus 3,9 protsenti eilsest viimasest hinnast kõrgemal.

Merko aktsia maksis börsi sulgemisel 292,75 krooni (18,71 eurot) ja seda osteti-müüdi 22 miljoni krooni eest. Ehitusfirma aktsia oli ka enimkaubeldud aktsia börsil. Ilmselt panustavad investorid võimalusele, et kahtlustused ei muutu kunagi süüdistusteks või kui isegi muutuvad, siis ei suudeta kohtus midagi lõplikult tõestada.

Suurima kukkumise tegi eile läbi Baltika aktsia, mis kaotas oma väärtusest 4,8 protsenti ning maksis 93,88 krooni (6,00 eurot). Baltika aktsia käive ulatus 9,2 miljoni kroonini.

Börsi kogukäive oli 77,1 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing