Integratsiooniprojektid annavad haltuuraotsi

Kadi Heinsalu 17. oktoober 2007, 00:00

See summa jagunes 19 töötaja ja mõne nõukogu liikme vahel, kokku oli lisatööde lepinguid mullu 350. MEISi juhatuse esimees Tanel Mätlik selgitas, et asutuse eripära kohaselt ei ole palju projekte, konkursside hindamisi või tõlkimisi-toimetamisi töötajate põhitegevus ja selleks tuleb neid eraldi lepinguga palgata.

"Me muidugi vaatame, et lisatöö põhitööd ei hakkaks segama," sõnas ta. Lisaks kutsutakse komisjonidesse õppejõude ja asjatundjaid, keda tasustatakse samadel alustel. Mullu peeti 45 konkurssi või hanget ja sõlmiti 600-700 lepingut.

Endine MEISi nõukogu liige Ants Pauls rääkis, et tema teenis 8500 krooni, osaledes paljudes hindamiskomisjonides. "Laekunud tööde läbivaatamiseks on ekspertkomisjon, kus on ka nõukogu liige," jätkas ta. "See võttis lisaaega, see oli meile rohkem kohustus kui soov." Lisatasusid said nõukogu liikmed Ignar Fjuk, Sergei Ivanov ja Mati Heidmets.

Mätlik lausus, et tänavu jäävad nõukogule tähtsamad ülesanded, komisjonidesse nõukogu liikmeid enam ei kutsuta. Lisatasude süsteem muutub läbipaistvamaks ja tasusid vähendatakse. Paljud projektitöö tegijad tuleks võtta tööle tähtajatute püsilepingutega, kuid see eeldab teistmoodi rahastamist riigi kaudu. Praegu tuleb palju raha projektide peale ja MEIS peab inimese võtma kindla töö tegemise ajaks, rääkis Mätlik.

MEIS saab tänavu riigilt 36 mln kr ja ELilt 20 mln kr. Järgmisel aastal loodab MEIS suurendada riigi osa 50 mln kroonile ja ELilt saadavat 40 mln kroonile, mis tähendab lisatöötajaid ja püsilepinguid.

Tänavu korraldas MEIS konkursi mitte-eestlastest kirjutavate artiklisarjade pääsemiseks ajalehtedesse. Stipendium anti viiele ajakirjanikule, tuntuim neist töötab Eesti Päevalehes.

Artiklistipendiumi võitsid teiste hulgas Molodjož Estonii, Põhjaranniku ja Eesti Päevalehe (EPL) ajakirjanikud. EPLi ajakirjanik Rein Sikk kirjutas 20 000kroonise stipendiumi eest artikleid ühest vene perekonnast Ida-Virumaal ja samuti artikleid aprillisünduste taustal. Artiklid tuli pärast ilmumist MEISi saata, enne asutus sisusse ei sekkunud. EPL avaldas MEISi nime artikli tellijana vaid esimese loo juures, teised ilmusid märketa.

EPLi peatoimetaja Lea Larin sõnas, et leht eksis seda tehes, oleks pidanud artiklid eristama. MEISi juhatuse esimees Tanel Mätlik on ühtlasi pressinõukogu liige ja lubas järgmisel istungil üles võtta teema, et tellija nimi oleks kindlasti iga loo juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing