Teatripelgurist saab firmapeol näitleja

Urve Vilk 17. oktoober 2007, 00:00

Sageli on nii, et uude firmasse tööle asudes käiakse esimestel firmaüritustel üsna innukalt, et uute töökaaslastega tuttavaks saada ning kollektiivi paremini sulanduda.

Mida aeg edasi, seda rohkem kiputakse vähest vaba aega kulutama mitte töökaaslastega söömise ja joomise peale, vaid perega olemiseks, sõprade-tuttavatega suhtlemiseks ning hobidega tegelemiseks.

Et ka mitu aastat koos töötatud kolleegidega oleks soovi kvaliteetaega jagada, peaks firmaüritus olema tihedamalt ning huvitavamalt sisustatud kui tavaline lauas istumine ja tuntud-teatud seltskonnamängude mängimine. Sel juhul säilib töötajate huvi midagi koos teha ning avastada ühise ettevõtmise kaudu uusi iseloomujooni inimestes, kellega päevast päeva tööl niigi kohtutakse.

Minu meeldejäävamad tegevused firmaüritustelt on olnud räätsamatk Kakerdaja rabas, skuutrisõit Pärnu lahel ning reis Riiga ja Siguldasse. Need sündmused on olnud huvitavaks vahelduseks igapäevategemistele ning samas kontorist väljas ja veidi ehk ootamatutes ja keerulisemates situatsioonides õpib töökaaslasi nägema hoopis uue ja üllatava nurga alt.

Skuutrisõit oli minu kui veidi veepelgliku inimese jaoks ka hea eneseületusülesanne. Samas oli sõidust saadav adrenaliinisüst sedavõrd suur, et soov veel kord õnnestuda on mind nii mõnedki korrad uuesti ajanud veesõidumasina selga.

Paadunud reisihuvilisena kasutan ära iga võimalust uute paikade avastamiseks. Seetõttu meeldisid mulle eriti ka reis Siguldasse koos Turaida lossi ning Riia vanalinna külastusega, samuti sügisene matk värviküllases Kakerdaja rabas.

Ilmselt oleneb firmaürituse õnnestumine igaühe jaoks ka tema konkreetsetest eelistustest. Spordihuvilisele ei pruugi meeldida firmapeol korraldatud pantomiimietendus ning samas ei pruugi kunstihuviline armastada talviseid uisumatku. Silmaringi laiendav ja uusi elamusi pakkuv tegevus jääb enamikule aga kindlasti positiivselt meelde.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing