Diveci loojad võlgu 11 mln

Anne Oja 18. oktoober 2007, 00:00

Kaks viimast kohtulahendit jõustusid septembri keskel, sest riigikohus ei võtnud Tamme ja Vallaste kaebusi menetlusse. Lisaks sellele, et mehed õpetasid Eesti ärieliiti makse optimeerima, jätsid nad ka ise maksud maksmata. Sestap määras maksuamet Tammele 4,2 miljonit ja Vallastele 7,3 miljonit krooni täiendavat tulumaksu. Kumbki pole raha veel ära maksnud.

"Maksuhaldur teeb kõik endast oleneva, et isikute kohustused riigi ees saaksid sundtäidetud," edastas maksu- ja tolliameti peaspetsialist Priit Rum. "Amet ei pea maksuvõla ja tekitatud kahjude isikutelt kätte saamist lootusetuks."

Ehkki kõik Divecist alguse saanud maksukontrollid on tänaseks lõppenud, pole ligi poolsada maksude optimeerijat neile määratud summat ära maksnud. Osa juurdemääratud summadest läheb varsti ilmselt kustutamisele.

Maksu- ja tolliameti kontrolli osakonna juhataja Egon Veermäe ütles, et pärast Diveci paljastamist on maksuvabade firmade massilisest kasutamisest loobutud. Seejuures on vähenenud offshore-firmade müük.

Veermäe tõdes: "Võib ka öelda, et maksuvabade firmade kasutamine on läinud intelligentsemaks, mis teeb nende eristamise korralikest ettevõtetest keerulisemaks."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing