Üks küsimus: Kui tihti annate digiallkirja?

ÄP 18. oktoober 2007, 00:00

Valdo Kalm, Eesti Telekomi juhatuse esimees
ID-kaardi mitmekülgne kasutamine Eestis üldiselt veel väga levinud ei ole, kuid mina kasutav seda iga päev. Kui te tahate teada täpselt, millal viimati, siis eile allkirjastasin ühe lepingu. Meil EMTs on kõik dokumendid digiallkirjastatavad. Olen veendunud, et EMT kasutab piisavalt palju arenenud tehnikat.

Helir-Valor Seeder, põllumajandusminister
Ei ole ise digiallkirja kasutanud, kuid ministeeriumidel on kohustus minna digiallkirja kasutamisele üle juba detsembris. Ministeerium on selleks ettevalmistused teinud.

Digiallkirjale üleminek vähendab tunduvalt paberlikku asjaajamist. Seega ka põllumajandusministeerium peab muutuma kaasaegsemaks. PRIA (põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet) plaanib käivitada ka e-PRIA projekti, seega ma kindlasti ei usu, et e-riik on läbi kukkunud. See lihtsalt vajab veel arendamist paremaks kodanike teenindamiseks.

Enn Veskimägi, Standardi juht
Tunnetan ID-kaardi eelist rohkem reisimugavusena. Tänu sellele ei pea passi kaasas kandma ja ID-kaart mahub rahakotti ära. Digiallkirja andmiseks ma kaarti kuigi sageli ei kasuta. Ei tulegi meelde, millal viimati digiallkirja andsin. Olen seda küll vahel teinud, aga iga päev ei kasuta. Selleks ei ole vajadust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing