Lihatooteid ootab järsk hinnatõus

ÄP 19. oktoober 2007, 00:00

Talleggi äridirektori Margus Venelaine sõnul on linnuliha hinnad juba tõusnud.

"Kõik ennustatu on täide läinud, linnuliha hinnad on tõusmas 15-20%. Osa tõusust on juba oktoobris toimunud, natuke tõuseb ka novembris ja detsembris, sõltuvalt sellest, kuidas meil vana vilja varusid jätkub," ütles ta. "Naljalt enam ei leia poest broilerit alla 40 krooni kilo, filee hinnad algavad 100 kroonist kilo eest," lisas ta.

Venelaine sõnul ei tohiks vilja hinna tõus enam linnuliha hinda uuel aastal mõjutada, sest hinda on pidevalt korrigeeritud ja järsku hüpet näha ei ole.

Nõo Lihatööstuse juht Toomas Kruustük ootab sealihatoodete hinna tõusu aasta alguses. "Ma ei oska öelda, kui suur tõus võiks olla, aga soomlased ennustavad, et 10%. Neid võib usaldada," lausus ta. Esialgu ei näe ta võimalust sealiha hinda tõsta.

Samas kinnitas lihatööstuse juht, et teravilja hinnad tõusevad. "Kui enne oli vilja kilohind 3 krooni, siis nüüd juba 20-30 krooni ja keegi ei tea, kui kõrgele see võiks tõusta," märkis ta.

Liha- ja jõusöödatootja Markilo juht Urmas Laht iseloomustas Virumaa Teatajas hiljutist vilja hinna tõusu kui viimase aastakümne drastilisemat.

"Kõige rohkem teeb aga ärevaks asjaolu, et põllukultuuridest, sealhulgas teraviljast ja rapsist, on hakatud maailmas tootma energiat, mis suurendab veelgi põllukultuuride defitsiiti," selgitas Laht.

Samuti on kallinenud valguline tooraine. Näiteks sojavalgu hind on tõusnud 3600 kroonilt tonni eest 5200 kroonile. "Selline söödatooraine järsk hinnatõus ei kajastu sigade müügi juures. Lihatööstused hoiavad hinda all ega tõsta esialgu loomade kokkuostuhinda," ütles Laht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing