Piireületav puhkpillirõõm

Kersti Inno 19. oktoober 2007, 00:00

Viis puhkpillivirtuoosi mängivad enamasti peast ja püsti seistes, suheldes publikuga nii muusikas kui ka sõnas.

Ansambel esineb koosseisus: Oliver Boekhoorn (oboe), Ivar Berix (klarnet), Raaf Hekkema (saksofon), Jelte Althuis (bassklarnet) ja Alban Wesly (fagott). Muusikud arranžeerivad, rekomponeerivad ja interpreteerivad kuue viimase sajandi muusikat oma unikaalses võtmes. Olgu see barokk, impressionism, džäss või maailma esiettekanded - Calefaxi esituses kõlab kõik uudselt ja värskelt.

Calefaxil on kindel koht Hollandi muusikaelus. Ansamblit on tunnustatud Hollandi kolme prestiižse muusikapreemiaga: Philip Morris Art Prize (1997), Kersjes van de Groenekan Prize (2001) ja VSCD Classical Music Award (2005). Mängijate kõrge tase on toonud ansamblile ka rahvusvahelise tuntuse. Nad on oodatud nii uue muusika foorumitel kui ka vanamuusika festivalidel. Möödunud hooajal andis Calefax üle 60 kontserdi, esinedes muuhulgas ringreisidel Saksamaal, Inglismaal, Šotimaal, Hispaanias, Ameerika Ühendriikides ja Hiinas.

Kontserttegevuse kõrval annab Calefax meistrikursuseid ning korraldab õpitubasid noortele muusikutele ning muusikaüliõpilastele.

Praeguseks on ansambel välja andnud mitmeid CD-plaate. Aastal 2004 alustati ka paremate arranžeeringute publitseerimist. Heliloojad on Calefaxile loonud spetsiaalselt tosinate kaupa teoseid ja ansambli liikmete endi seadeid on kokku sadakond.

Eestis saab kuulata seadeid Rameau', Debussy', Raveli, Tšaikovski, Skrjabini ja Nancarrow' teostest ning käesoleval aastal ansamblile loodud originaalteost Elmer Schönbergeri pala "Vari".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing