Põlva Piima juhid ostsid firma hollandlastelt välja

Agnes Ojala 23. oktoober 2007, 00:00

Ettevõtte juht Aivar Häelm ütles eile, et kuigi läbirääkimised Hollandi investorfirmaga Ecoval Dairy Trade kestsid kaua, oli asju ajada lihtne, sest mõlemad pooled teadsid, mida ostetakse-müüakse.

"Hollandlastel polnud müügiga kiiret. Nad on passiivselt müügiga tegelenud juba 2000. aastast alates, mil nad ettevõtte Ühinenud Meiereilt välja ostsid," kirjeldas Häelm müügiprotsessi.

"Ei teagi, miks nad lõpuks meile müüsid, aga ilmselt on juhtkonnale müük kindlam. Kui võõrale müüa, siis jäävad tavaliselt lepingutesse sisse tingimused, et kui hiljem midagi positiivset või negatiivset välja tuleb, toimub lepingu järelkohendamine," selgitas ta.

Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Ecoval Dairy Trade'i juht Anthonie Zoomers ütles, et jätkab Põlvaga koostööd ka pärast osaluse müüki. "Ecoval Dairy Trade otsustas eelmise aasta lõpus keskenduda oma põhitegevusele - piimatoodete toorainetega kauplemisele. Seetõttu otsustasime ka Põlva Piima maha müüa," rääkis Zoomers, kelle sõnul ei ole kindlasti õige väita, et ettevõte juba aastaid piimatööstusele uut omanikku otsis.

Piimandusühistu E-Piim peadirektor Jaanus Murakas leiab, et Põlva Piima juhtide otsus ettevõte Hollandi investoritelt välja osta oli julge samm. "Ma ei oska küll spekuleerida, kui suur võis tehingu hind olla, aga kindlasti oli seal tegu suurte summadega. Mul on hea meel, et eestlased julgesid nii suure otsuse teha," ütles Murakas.

Muraka sõnul tasub siiski olla ettevaatlik, kui ettevõtete väljaostmise trend üldiseks muutub. "Siis tuleb otsida põhjust, miks välisinvestorid lahkuvad. Kui siinne turg ei ole investoritele enam huvitav, on tegemist laiema probleemiga," muretses E-Piima juht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing