Vladimir Razumovski tahab prokuröri maha kangutada

Anne Oja 23. oktoober 2007, 00:00

Vandeadvokaat Aadu Luberg ütles eile, et peab uurimist juhtinud Laura Feldmanise taandamist möödapääsmatuks, sest Feldmanis eiras ausa ja objektiivse kohtupidamise põhimõtet. Sama prokuröri jätkamine paneks kohtulahendi seaduslikkuse juba ette kahtluse alla.

Feldmanise mahitusel vahetas süüdistatava pingi tunnistajate pingi vastu kaheksa kuriteos kahtlustatavat, kelle seas oli kuus eraisikut ning kaks ettevõtet.

Feldmanis ütles, et lõpetas seitsme kahtlustatava suhtes kriminaalmenetluse, kuna leidis, et nende süü pole suur ning nende edasiseks süüdistamiseks puudub avalik huvi.

"Prokurör lähtus otsuse langetamisel konkreetse kriminaalasja materjalidest ning kujunenud praktikast," edastas prokuratuur, "ja on veendunud, et tegi kriminaalmenetluse uurimistoimingud ja menetlusotsused erapooletult."

"Olen oma praktikas ühel juhtumil prokuröri taandamist taotlenud ja kohus on taotluse rahuldanud," tunnistas Luberg, "teistel sarnastel juhtumitel pole sellisel situatsioonil lastud kohtuni minna."

Prokuratuuri andmetel võttis üle 15 aasta veterinaarametis töötanud Vladimir Razumovski altkäemaksu ligikaudu 300 000 krooni, lubades kalaärimeestel kaupa üle piiri viia külmutusvagunite asemel termovagunites. Süüdistuse kohaselt tuli tippametnikule iga vaguni eest anda 100 dollarit ehk 1300 krooni.

Väidetav altkäemaksuvõtt toimus 2004. aasta oktoobrist kuni Razumovski ootamatu vahistamiseni 2005. aasta märtsis. Vabaks saamiseks pidi mees maksma 356 000kroonise kautsjoni.

Algul spekuleeriti, et altkäemaksuskeemi on põimitud teisedki veterinaarameti juhtivtöötajad, kuid prokuratuur seda ei avastanud.

Äripäev kirjutas juba kevadel, et osa afääri osalisi pääses süüdistusest, kuna nad abistasid uurijaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing