Perepaketiga koos sportima

ÄP 24. oktoober 2007, 00:00

Ühegi suurema spordiklubi perepaketi püsikasutajad Kristiina, Virgo, kaheaastane Maribel ja kümnekuune Richard praegu pole. Seda eelkõige laste noore ea ning pidevalt muutuvate huvide ja vajaduste tõttu. "Lepinguliselt pole me ennast tõesti ühegi klubiga veel sidunud," tunnistab pereema, ent tõdeb, et erinevates keskustes pakutavaid võimalusi käiakse hea meelega üheskoos testimas.

Spordiinitsiaator on peres ema, teostuse ja ühiste sportlike tegevuste harrastamise elluviimine jääb paraku aga pereisa kanda. "Sellel aastal oleme üritanud leida spordialasid, mida lapsed koos ema ja isaga harrastada saavad," sõnab Kristiina ning tunnistab, et ühiseid tegevusi ja spordiklubisid valides on neile prioriteediks asukoht.

Sportlikud ettevõtmised ning perega treenimine toimuvad aktiivselt mitu korda nädalas. Töökohustuste kõrvalt käib Virgo isadele ja lastele mõeldud ujumistunnis, Kristiina pojaga võimlemas. "See pidi päris koomiline olema, kuidas kõik need isad duširuumis oma lastega üritavad hakkama saada, emad samal ajal uksest sisse murdmas, et oma lastele ja meestele appi tõtata," lausub Kristiina lõbusalt naerdes.

Noore ema jaoks on iganädalane lõõgastus ja nauding pilatese treening. "Tunnis tehakse harjutusi eelkõige emadele, ja kui lapsed omavahel müramisest väsivad, siis saavad emad kasutada lapsi harjutustes niiöelda lisaraskusena," nendib ta lõbusalt. "Püüdsime ka akrobaatikas käia, aga see kujunes rohkem minu vaimseks akrobaatikaks kui lapse füüsiliseks koormuseks," lisab ta.

Ühiste treeningute valik on tingitud Kristiina sõnul laste vanusest. "Mingeid spetsiifilisi spordialasid on neile veel vara õpetada. Praegu on oluline arendada laste üldfüüsist," tõdeb ta ja tunnistab, et tegi seetõttu valiku just ujumise ja võimlemise kasuks. Plussiks on eelmainitud spordialade puhul kindlasti ka see, et neid on võimalik harrastada väga paljude spordiklubide, päevakeskuste ja treeninghallide juures.

Tennisefännidena võib peret ka erinevatel hobiturniiridel kohata. "Suurt tennisemängimist, kui lapsed on kaasas, muidugi olla ei saa," tunnistab Kristiina.

Tema sõnul on nii väikeste lastega peredel praegu keeruline sobivaid treeningpaiku leida, sest enamiku keskuste ja treeningsaalide võimalused on mõeldud natukene vanematele mudilastele ja nende isadele-emadele. "Kindlasti tekib rohkem võimalusi siis, kui lapsed on juba mõnevõrra suuremad," lausub pereema lootusrikkalt.

Kristiina leiab, et päevahoiukeskused on üle võtmas spordiklubide nišši ja teenuseid. "Nad elavad sellest, et nii väikelastega kui ka suuremate lastega peredele pole arendatud piisavas mahus perepakette. Seda rolli ongi päevahoiukeskused ja muusikaringid praegu üle võtmas," tõdeb Kristiina.

Ka spaades ja tervisekeskustes on tema meelest puudujääk. "Kui vaadata näiteks Tallinna lähiümbruse tervisekeskusi, siis ainus pakett, mida paljudes spaades pakutakse, on see, et saad minna väikelastega basseini," on ta natukene nördinud. "Mõneti olen ka sellist vana kooli tüüpi, kes igasse spordiklubisse sisse ei roni. Võib-olla tunnen ka sellist sisemist kompleksi, et segan teisi oma kilkavate ja kriiskavate lastega. Seetõttu valin käimiseks tõesti ainult neid kohti, kus antud vanuses lastele on piisavalt võimalusi," kinnitab noor ema.

Kõigist klubi külastajatest kasutab perepaketti ligi 20-25% inimestest. Sobilikud on tegevused peredele, kel juba suuremad lapsed. Näiteks 3-4aastasega saavad lapsevanemad käia basseinis ujumas, suurematega on võimalik osaleda juba rühmatreeningutes. Perepakett on mõeldud emale, isale ja kahele lapsele. Teenuste kasutamise osas ei erine see millegipoolest teistest pakettidest, kasutada saavad nad kõiki võimalusi, mida ka individuaalselt klubis käijad.

Perepakettide kasutamise osakaal on tõusev trend. Üha rohkem väärtustatakse kiires argielus perega koosveetmise võimalust. Aastast 2001, kui avati Viimsi spaa, on meie kõikidel toodetel olnud ka perepaketi ostmise võimalus.

Praegu vastab pakettide kasutamine ootustele. Perepakettide peamised kasutajad on noored perekonnad ühe või kahe lapsega vanuses 3-12 aastat. Oodatud on kindlasti ka vanavanemad laste ja lastelastega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing