Bussiärimees Pärn kuulati politseis üle

Sten-Aleks Pihlak 26. oktoober 2007, 00:00

"Minul ei ole GoBusi tegevjuhina praegu, neljapäeva pärastlõunal ülevaadet, miks on ettevõtte nõukogu esimees Aivo Pärn kutsutud ütlusi andma. Mul ei ole praeguse seisuga aimugi, kas see on seotud GoBusiga või mitte," lisas Alpius.

Lõuna ringkonnaprokuratuurist kinnitati, et nende uuritava kriminaalasjaga seoses on Pärn tõesti ütlusi andnud. Prokuratuuri pressinõuniku Marko Uibu sõnul meest vahistatud ei ole. Ka lükkas ta ümber väite, et mees andis ütlusi maadevahetuse asjus. Kas kriminaalmenetlus võib olla seotud riigihangetega, ei soostunud Uibu avaldama. "Seda ei saa kommenteerida ega ümber lükata, praegu rohkem infot avaldada ei saa," ütles Uibu.

Valga maavanema Georg Traðanovi telefoninumber eile kommentaaride andmiseks ei vastanud. Toimunud ülekuulamisest polnud enda sõnul teadlikud ka maavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja asetäitja, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja ega maasekretär.

"Ma arvan, et oleks õige pöörduda küsimustega prokuratuuri poole, sest meil infot ei ole," vastas Valga maasekretär Tõnis Lass.

Valgust ei suutnud olukorda tuua ka haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Valeri Talu. "Täna oli meil terve päev Raul Rebase koolitus ja kõik olid ära. Koridori pealt ainult kuulsin, et maavanemat ei ole, ja see oli kõik," sõnas Talu ilma igasuguse imestuseta ajakirjaniku esitatud küsimuse peale.

Kui otsida seost Pärna ja Traðanovi vahel, siis võib selle leida Valga maakonna bussiliinihankest. Riigihangete registri järgi võitis GoBus veebruaris Valga maavalitsuse korraldatud bussiliinide hanke Otepää liinidel ja maakonna bussiliinidel, millest viimase Arvo Sarapuu juhitav ATKO Grupp vaidlustas.

Dokumendiregistri kohaselt on GoBus esitanud maavalitsusele septembri lõpus taotlus lisadotatsiooni saamiseks seoses täiendava läbisõiduga 2007. aasta teises ja kolmandas kvartalis. Tänavu 12. oktoobril on GoBus esitanud maavalitsusele taotluse avaliku teenuse lepingu muutmiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing